Zamknij

Awaria w trzech bankach. Nie można dokonać płatności kartą

22.05.2020 16:34
Alior Bank, Getin Bank, Bank Pocztowy. Problemy z płatnością kartą
fot. Jacob Lund/Shutterstock

Zarówno Alior Bank, jak i Bank Pocztowy mierzą się z problemami technicznymi. Klienci obydwu banków nie mogą dokonać płatności kartą. Awarię zgłaszają też klienci Getin Banku.

Odrzucone transakcje i problemy z autoryzacją. To bolączki, z którymi dziś mierzą się klienci Banku Pocztowego i Alior Banku. Obydwie spółki potwierdziły w mediach społecznościowych problemy techniczne.

Problemy z płatnością kartą zgłaszali też klienci Getin Banku.

Trzy awarie w dużych bankach

W odpowiedzi na skargi na profilu Getin Banku na Facebooku bank odpisał: „trwają prace nad wyeliminowaniem pojawiających się utrudnień”.

Bank Pocztowy informuje o problemie z autoryzacja kart.  „Sprawę analizujemy razem z dostawcą kart z najwyższym priorytetem. Mamy nadzieję, że szybko uda nam się rozwiązać ten problem. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość” – czytamy we wpisie na Facebooku.

Alior Bank mierzy się z podobnym problemem i informuje o możliwych trudnościach przy autoryzacji podczas płacenia kartą. „Pracujemy nad przywróceniem dostępności usług. W tym czasie zachęcamy do wykonywania transakcji BLIKIEM” – czytamy we wpisie banku na Facebooku.

AKTUALIZACJA: Alior Bank poinformował o usunięciu usterki.  "Płatności kartami działają prawidłowo. Awaria została usunięta. Przepraszamy za utrudnienia" - informuje biuro prasowe.

Awarie w 3 bankach
fot. facebook

RadioZET.pl