Zamknij

Prezes Stadionu Narodowego zdymisjonowana. Powód? Afera z murawą

03.12.2019 10:24
PGE Stadion Narodowy. Alicja Omięcka zwolniona przez aferę z murawą
fot. Jan BIELECKI/East News

Alicja Omięcka, pełniąca funkcję prezesa zarządu spółki PL.2012+, czyli operatora stadionu PGE Narodowy straci stanowisko. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Dymisja ma mieć związek z aferą dotyczącą stanu murawy na stadionie- ustalił portal Money.pl.

Ministerstwo Sportu ma oficjalnie poinformować o dymisji i wskazać nazwisko nowego prezesa spółki. Według informacji money.pl, za dymisją Alicji Omięckiej stać ma dyrektor generalny Ministerstwa Sportu Krzysztof Przygoda.

Zobacz także

Na portalu czytamy, że sama inicjatywa wyszła z kancelarii premiera, a odpowiada za nią szef KPRM Michał Dworczyk. Pojawiły się również sugestie na temat tego, że nieprzypadkowy jest termin. W chwili obecnej resort sportu nie ma oficjalnie szefa, ministerstwo nadzorowane jest przez premiera Morawieckiego.

Według Money.pl, piłkarze skarżyli się samemu premierowi po meczu ze Słowenią. „Murawa bardziej przypominała kretowisko niż boisko piłkarskie” – czytamy.

Zobacz także

20 listopada Mateusz Morawiecki w Polsat News poinformował, że rozmawiał z piłkarzami, którzy powiedzieli mu o problemach z murawą na Stadionie Narodowym, na którym grali. "Wspomnieli, że nie jest to murawa na jakiej powinni grać. Poprosiłem odpowiedzialne osoby, żeby się tym tematem zainteresowały. A tak naprawdę, żeby załatwiły ten temat raz na zawsze" - powiedział wówczas premier.

RadioZET.pl/PAP/Money.pl