Zamknij

AliExpress notuje w Polsce coraz lepsze wyniki

10.02.2020 11:02
AliExpress. Polska jednym z 3 największych rynków w Europie
fot. NYC Russ/Shutterstock (ilustracyjne)

AliExpress umacnia się na polskim rynku. Dla chińskiego giganta nasz kraj jest jednym z trzech najważniejszych kierunków rozwoju w Europie - podał "Puls Biznesu".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

W polskim e-handlu od lat niepodzielnie pierwszą pozycję utrzymuje serwis Allegro. Do tej pory bez większych problemów odparło próby ekspansji ze strony amerykańskich konkurentów: eBaya i Amazona.

Jednak prawdziwym wyzwaniem dla Allegro będzie rosnąca popularność chińskiego serwisu AliExpress.

Zobacz także

Jak wynika z danych Gemiusa, pod koniec ubiegłego roku Polacy na smartfonach chętniej korzystali z mobilnej aplikacji chińskiego AliExpressu z grupy Alibaba niż z aplikacji Allegro - podał "Puls Biznesu".

Według dziennika nie oznacza to jeszcze, że Chińczycy przegonili wieloletniego lidera polskiego internetu - jeśli zaliczyć wszystkie urządzenia i realnych użytkowników, to Allegro miało w Polsce kilka razy więcej użytkowników. Chińska konkurencja jednak się umacnia.

Zobacz także

- Polska jest dla nas jednym z trzech najlepszych rynków w Europie, a także jednym z najlepszych na świecie. Oczekujemy, że pozycja ta umocni się w nadchodzących latach przy dalszym utrzymaniu pozytywnego kursu polskiej gospodarki - podkreślił Gary Topp, szef AliExpressu w Europie Środkowej i Wschodniej.

Nasi użytkownicy wolą wersję mobilną niż stacjonarną i taka tendencja nadal będzie się utrzymywać. Czasami jednak widzimy, że wielu użytkowników przełącza się między wersjami, na przykład przegląda ofertę przez aplikację, a następnie dokonuje transakcji przez komputer stacjonarny 

Gary Topp

Koronawirus wpłynie na AliExpress?

Klienci AliExpress od kilku tygodni są pełni obaw z powodu epidemii nowego koronawirusa w Chinach. Dotychczasowa liczba ofiar śmiertelnych to ponad 900 osób.

Z kolei liczba zakażonych sięgnęła już 40 tys. Przesyłki do Chin wstrzymała Poczta Polska, głównie z powodu zawieszenia przez LOT połączeń do Chin.

Przykładamy do tej sprawy szczególną wagę. Jednak z wytycznych WHO i Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sprawie paczek wysyłanych z Chin, wynika, że nie powinniśmy się spodziewać wpływu tej sytuacji na naszą działalność

Gary Topp

AliExpress powstał w 2010 roku i jest częścią chińskiej grupy Alibaba. Serwis pozwala na bezpośrednie zakupy produktów z Państwa Środka po niskich cenach. 

RadioZET.pl/Puls Biznes