Zamknij

AliExpress postawi w Polsce sieć automatów paczkowych

20.01.2021 14:46
Paczkomat InPostu z logo AliExpress
fot. Lukasz Solski/East News

Paczkomaty InPostu okazały się być biznesowym strzałem w dziesiątkę jeszcze przed pandemią, w czasach zarazy zaś jeszcze bardziej zyskują na popularności dzięki możliwości bezkontaktowego odbioru zamawianych produktów. Nic dziwnego, że pojawiło się wiele zapowiedzi uruchomienia analogicznych urządzeń. W Polsce chce to zrobić AliExpress.

Lockdown diametralnie zmienił zwyczaje zakupowe Polaków, którzy z braku możliwości osobistego udania się po sprawunki zaczęli oblegać sklepy internetowe. Duża część zamówionych produktów była odbierana w Paczkomatach, zapewniających bezpieczeństwo i wygodę.

Ogromny sukces nie został przeoczony przez rynek: własne sieci automatów do odbioru paczek zapowiedziała już Poczta Polska, nad analogicznym rozwiązaniem pracuje Allegro. Nieoczekiwanie do gry włączył się światowy gigant: AliExpress zamierza uruchomić w naszym kraju własną sieć automatów do odbioru paczek.

AliExpress walczy o polskich klientów. Postawi własną sieć automatów do odbioru paczek

AliExpress to zdobywająca coraz większą popularność w Polsce chińska platforma handlowa. Klienci kupują na niej często bezpośrednio od producentów, dzięki czemu mogą liczyć na niższe niż w Polsce ceny, szczególnie że w większości przypadków paczki przychodzą z pominięciem podatków.

Światowy gigant dostrzegł potencjał automatów paczkowych i postanowił wykorzystać je, żeby podbić jeszcze więcej serc polskich klientów. Szczegółów jeszcze nie podano, ale wiadomo już, że w naszym kraju powstanie testowa sieć urządzeń do odbioru paczek.

Gary Topp, prezes AliExpress na Europę Środkowo-Wschodnią, podkreślił że automaty cieszą się popularnością ze względu na „bezpieczeństwo i wygodę”.

Właśnie z tej perspektywy badamy możliwość ich wprowadzenia (...) Obecnie badamy tę możliwość z naszymi partnerami, jednak nie możemy podzielić się datą rozpoczęcia projektu. Chcielibyśmy jednak potwierdzić, że to będzie projekt próbny, na początku przeprowadzany na małą skalę.

Gary Topp

Szef AliExpress w naszym regionie dodał, że „na wiosnę” platforma chce zagwarantować użytkownikom 15-dniową dostawę z Chin. Obecnie kupujący w Państwie Środka muszą pogodzić się z koniecznością nawet miesięcznego, a czasem i dłuższego, oczekiwania na przesyłkę.

Część produktów dociera jednak do kupujących w zaledwie kilka dni: są wysyłane z polskiego magazynu AliExpress. Zakupy można odbierać między innymi w Paczkomatach InPostu.

RadioZET.pl/TVN24 Biznes