Zamknij

Alfa Romeo Giulia zdobyło tytuł "Samochód Roku 2018" w Ameryce Północnej

Olga Papiernik
30.11.2017 20:01
Alfa Romeo Giulia zdobyło tytuł "Samochód Roku 2018" w Ameryce Północnej
fot. Agencja Gazeta

70. edycja konkursu "Samochód Roku", organizowanego przez Motor Trend, nagrodziła samochód, który jest ukoronowaniem postępu ocenianego przez pryzmat wzornictwa, doskonałości inżynieryjnej, bezpieczeństwa, efektywności, wartości i oczekiwanych osiągów.

Giulia, wzór włoskiego kunsztu, pokonała konkurentów stylem, osiągami i technologią.

Aby wybrać zwycięzcę konkursu "Samochód Roku 2018" - Alfę Romeo Giulię - jury Motor Trend porównało 26 modeli aut w 46 różnych wersjach.

Alfa Romeo Giulia, najczęściej nagradzany sedan w tym roku, definiuje na nowo segment średnich rozmiarów sedanów, dzięki niepowtarzalnej, włoskiej tradycji rzemieślniczej, najlepszym w tej kategorii osiągom, nowoczesnej technologii oraz doskonałej jakości prowadzenia.
Branżowy, północnoamerykański magazyn Motor Trend wyróżnił Alfę Romeo Giulia tytułem "Samochód Roku 2018", doceniając jej wyjątkowe wartości, dominującą pozycję w swojej klasie i jej wpływ na branżę motoryzacyjną.

- Przyznawana przez Motor Trend nagroda Auto Roku - powiedział Reid Bigland, szef marki Alfa Romeo - to wyróżnienie za intensywną pracę, poświęcenie i pasję, które leżą u podstawy całej gamy modelu Giulia, w tym wersji bijącej rekord - Giulii Quadrifoglio. Jest to model, który zrewolucjonizował segment i jest wyrazem hołdu dla tradycji marki i jego sportowego DNA. Dla nas to zaszczyt być pierwszą włoską marką, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie i jesteśmy podekscytowani przyszłością, która rysuje się dla Alfy Romeo w Ameryce Północnej, jak i na całym świecie.

O nagrodę "Samochód Roku" magazynu Motor Trend mogą ubiegać się wszystkie samochody z 2017 roku, nowe lub znacząco odnowione. Zamiast porównywania jednego auta do drugiego, wszystkie nominowane samochody poddawane są pełnej serii prób ich osiągów, podczas których testowane jest przyspieszenie, długość drogi hamowania, bezpieczeństwo oraz charakterystyka prowadzenia.

Przed wyłonieniem finalistów, wszystkie konkurujące ze sobą samochody są oceniane w profesjonalnym ośrodku testów samochodowych na trzech różnych torach. Spośród modeli z listy, która była trzecią najliczniejszą listą w historii, jury Motor Trend wyłoniło ośmiu finalistów ubiegających się o tytuł "Samochód Roku", w tym Alfę Romeo Giulia.

- Jury Motor Trend stwierdziło, że Alfa Romeo Giulia to samochód doprowadzony do perfekcji - powiedział dyrektor Motor Trend, Ed Loh - Alfa Romeo stworzyła samochód, który być może jest najlepszym sedanem na rynku pod względem jakości prowadzenia.

Wszyscy finaliści roku zostali wyselekcjonowani przez jury Motor Trend i ocenieni na podstawie sześciu kryteriów: wzornictwa, doskonałości inżynieryjnej, bezpieczeństwa, efektywności, wartości i osiągów. Alfa Romeo Giulia jest doskonałą kwintesencją tych sześciu kluczowych elementów, które oddają to, czego konsumenci najbardziej oczekują od swoich samochodów.

Dzięki silnikowi o najlepszej w tej kategorii mocy 510 KM, który rozpędza auto od 0 do 100 km/ h w zaledwie 3,9 sekundy, topowy model gamy, Giulia Quadrifoglio, uwydatnia osiągi Alfy Romeo i wiedzę marki o sportach motorowych. Na legendarnym torze Nürburgring Giulia Quadrifoglio ustanowiła rekord 7 minut i 31,7 sekundy w kategorii czterodrzwiowych sedanów.

Wszystkie modele Giulii oferują:

- Doskonałe rozłożenie masy 50/50 na obie osie, m.in. dzięki zastosowaniu aluminium w konstrukcji zawieszenia i silników, wału napędowego wykonanego z włókna węglowego oraz całkowicie nowej platformie tylnonapędowej Giorgio;

- Najlepszą w kategorii moc;

- Niepowtarzalny włoski styl oraz rzemieślnicze wykonanie w segmencie średniej wielkości sedanów klasy Premium;

- 55-letnie dziedzictwo Giulii, na które składają się niezwykłe osiągi silnika i zastosowanie ultralekkich materiałów, plus ponad 100-letnia historia marki, która zbudowała swoją legendę na drogach całego świata

Przyznawana corocznie przez Motor Trend nagroda "Car of the Year" jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w przemyśle motoryzacyjnym w Ameryce Północnej. Branżowy magazyn Motor Trend, jako pierwszy ustanowił nagrodę "Samochód Roku" w 1949 roku, w tym samym, kiedy zadebiutowało samo pismo.

W bieżącym roku organizowana jest już 70. edycja tej nagrody.

Do 1999 roku nagroda była zarezerwowana dla samochodów produkowanych w Stanach Zjednoczonych, natomiast te sprowadzane miały swoją, odrębną kategorię i mogły ubiegać się o nagrodę "Import of the Year". Od 2000 roku podział na dwie kategorie został zniesiony i powstała tylko jedna z nich.

FCA Polska S.A./PAP/OP