Zamknij

Aldi otworzy sklepy w niedzielę. Lista otwartych sklepów coraz dłuższa

17.09.2021 17:42
Aldi otwiera się w niedziele
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/East News

Kolejna duża sieć handlowa otwiera sklepy w niedzielę – podaje Business Insider. Na długą listę sklepów obchodzących zakaz handlu trafi Aldi.

Zakaz handlu w niedzielę praktycznie przestał funkcjonować. Business Insider wylicza, że już prawie 20 sieci handlowych m.in. metodą „na placówkę pocztową” omija zakaz handlu.

Na listę sklepów otwartych w każdą niedzielę ma trafić także Aldi. Powód? Sieć nie chce zostawać w tyle za konkurencją, która umożliwia klientom niedzielne zakupy.

Sklepy otwarte w każdą niedzielę. Lista coraz dłuższa

ALDI to sieć sklepów działająca  głównie w miastach południowej, centralnej i zachodniej Polski. Marketów z tym szyldem w całym kraju jest już ponad 176, a do końca roku – jak podaje sieć – ma ich być ponad 200.

Sieć śladem konkurencji tj. Lidl, Kaufland czy Biedronka, także zamierza działać w każdą niedzielę. Jak podaje Business Insider, nie są jeszcze znane szczegółowe plany spółki. Nie wiemy też, czy firma skorzystała z popularnej metody „na placówkę pocztową”. Coraz więcej sieci handlowych podpisuje z podmiotami świadczącymi usługi pocztowe umowy, na mocy których paczki można odbierać w sklepach. To furtka do legalnego, niedzielnego handlu, z której korzysta lub zamierza korzystać coraz więcej sklepów, w tym m.in.   Biedronka Lidl Kaufland,  Carrefour,  Dino, czy nawet market budowlany  Bricomarche.

Business Insider opublikował listę sieci, które umożliwiają (przynajmniej w niektórych sklepach) niedzielne zakupy. Mowa o sklepach: Żabka, ABC, Groszek, Carrefour Express, Carrefour, Delikatesy Centrum, Kaufland, Lewiatan, Euro Sklep, Stokrotka Express, Top Market, Topaz, Chata Polska, Prim Market, Polomarket, Dino, Intermarche, Bricomarche.

AKTUALIZACJA: Rząd powiedział dość i zaproponował nowe przepisy uszczelniające zakaz handlu, które 17 września 2021 roku zostały przyjęte przez Sejm. Prowadzenie usług pocztowych nie będzie już furtką do niedzielnego handlu, chyba że sklep osiąga z tego tytułu przynajmniej połowę przychodów. Za taką zmianą przepisów opowiedziało się 272 posłów, przeciw było 135, 37 osób wstrzymało się od głosu.

RadioZET.pl/Business Insider