Zamknij

Aktualizacja Windowsa odblokowana. Microsoft w końcu rozwiązał problemy

10.05.2021 19:24
Aktualizacja Windows. Microsoft rozwiązał problemy
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER/EastNews

Microsoft zdjął blokady, które uniemożliwiały aktualizację systemu operacyjnego. Zdaniem technologicznego giganta, wszystkie problemy zostały już rozwiązane.

Windows i jego aktualizacje wielokrotnie bywały problematyczne dla użytkowników. W poniedziałek (10 maja 2021) serwis spidersweb.pl poinformował, że prawdopodobnie Microsoft rozwiązał wszystkie problemy z aktualizacjami systemu.

W pierwszym tygodniu maja 2021 roku część użytkowników miała problemy z aktualizacją Windows 10 1909 do nowej wersji. Okazało się, że Microsoft tuż przed premierą kolejnego uaktualnienia, zdjął blokady.

Aktualizacja Windows. Microsoft rozwiązał problemy

Niebawem ma się pojawić aktualizacja Windowsa 10 do wersji 21H1. Jednak nie wszyscy użytkownicy będą mogli z niej skorzystać. Dużą grupę wstrzymuje zatrzymanie się na Windowsie 10 1909 lub 2004.

Jaki jest powód? Brak kompatybilności nowych wersji Windowsa z konkretnymi rodzajami urządzeń,sprzętami i aplikacjami.

Windows. Ochrona przed awarią oprogramowania

Firma nie oferowała użytkownikom aktualizacji rozwojowych, ponieważ chciała ich w ten sposób uchronić przed awariami oprogramowania. W to miejsce dostawali jedynie łatki związane ze stabilnością i bezpieczeństwem.

Obecnie Microsoft poinformował w swojej witrynie, że blokady zostały całkowicie usunięte. W efekcie może w końcu dojść do aktualizacji systemu przez usługę Windows Update.

Z informacji zamieszczonych w portalu Spidersweb.pl wynika, że „to był ostatni dzwonek na uporanie się z problemami. Już niedługo zakończy się obsługa serwisowa dla Windowsa 10 1909. To oznacza, że użytkownicy, którzy nie zdecydują się przejść na nową wersję systemu, przestaną otrzymywać aktualizacje serwisowe, w tym te związane z cyberbezpieczeństwem. Gdyby problemy nie zostały rozwiązane, Microsoft musiałby wydłużyć czas wsparcia technicznego dla wersji 1909 – lub pozostawić część swoich klientów na lodzie”.

Aktualizacje mają charakter zbiorczy, dlatego wspólnie odbędzie się wdrażanie najnowszej wersji Windowsa 10, oznaczonej jako 21H1.

RadioZET.pl/SpidersWeb.pl