Zamknij

Agencja Wywiadu szuka kandydatów na targach pracy

05.11.2019 06:55
Agencja Wywiadu zarobki 2019. Formacja promuje się na targach pracy
fot. Stokkete/Shutterstock (ilustracyjne)

Po raz pierwszy w swojej historii Agencja Wywiadu szuka kandydatów na otwartych targach pracy Absolvent Talent Days. Formacja w ostatnich latach również bardziej otworzyła się na promocję np. w internecie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Agencja Wywiadu (AW), jedna z głównych służb specjalnych w Polsce, jeszcze bardziej otwiera się na kandydatów do służby.

Jak przekazali przedstawiciele AW (ze względu na charakter służby chcieli pozostać anonimowi), w ostatnich latach ich aktywność w przestrzeni publicznej wzrosła, m.in. pojawili się w mediach społecznościowych, zmodernizowali stronę internetową i rozpoczęli cykliczne wykłady na uczelniach wyższych.

Zdradzili, jaką czcionką będą posługiwać się polscy szpiedzy, potem... skasowali wpis

Stanowi to spójną, świadomą i przemyślaną politykę, która ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat zadań stawianych przed Agencją Wywiadu, jej roli w systemie bezpieczeństwa krajowego i międzynarodowego oraz budowaniu społecznego zaufania do Agencji.

Przedstawiciel AW

Czerpią inspirację z Zachodu

Wskazali, że kolejnym celem jest „ułatwienie wyszukiwania wartościowych kandydatów”.

Według przedstawicieli Agencji Wywiadu dzięki komunikacji ze społeczeństwem przy pomocy współczesnych środków dołączyli „do grona najlepszych demokratycznych służb wywiadowczych, których obecność w przestrzeni publicznej jest już od dawna w wielu krajach standardem”.

Dodali, że tak działa się już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Izraelu.

Dlatego – według AW – uczestnictwo w największych w Polsce targach pracy Absolvent Talent Days, które odbędą się we wtorek na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, jest „naturalną kontynuacją budowy wizerunku nowoczesnej służby wywiadowczej oraz ciekawego i solidnego pracodawcy”.

PiS planuje coś nowego. Powstanie superministerstwo?

To jest pierwsza edycja targów, w których bierzemy udział. W edycji jesiennej Absolvent Talent Days mieliśmy już swoje stoisko w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.

Przedstawiciel AW

We wtorek ich stoisko będzie również na targach na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. „Do tej pory nasze wcześniejsze targi pracy cieszyły się sporym zainteresowaniem” – dodali.

Ile zarabia się w Agencji Wywiadu?

Aby dotrzeć do młodych Polaków, którzy wchodzą na rynek pracy, AW rozpoczęła ostatnio kampanię informacyjno-promocyjną pod hasztagiem #genWywiadu. Przy jej pomocy poszukuje kandydatów do służby.

Rozpoczynając dialog z młodym pokoleniem Polaków przy wykorzystaniu znanych mu kanałów informacyjnych i języka, nie naruszamy tym samym powagi urzędu.

Przedstawiciel AW

Jak podkreślili, nowe działania, pozwalające dotrzeć do większej liczby, zwłaszcza młodych, potencjalnych kandydatów, „nie oznaczają jednoczesnej rezygnacji z tradycyjnych form rekrutacji prowadzonych w oparciu o specyficzne metody właściwe dla służby wywiadowczej”.

Każdy przyszły oficer Agencji Wywiadu musi sprostać wszystkim kryteriom procedury kadrowej, która trwa około pół roku.

Po pozytywnym przejściu etapu rekrutacji nowy pracownik AW może liczyć na wynagrodzenie rzędu 4500 zł netto, a po ukończeniu kilkumiesięcznego szkolenia oficerskiego – prawie 5 tys. zł netto.

Polska delegacja w Damaszku. Zagadkowe rozmowy z reżimem Asada

RadioZET.pl/PAP