Zamknij

„Pies to nie prezent”. Schronisko wstrzymuje adopcje

16.12.2019 12:55
Adopcje psów ograniczone w Święta. Schronisko o akcji "pies to nie prezent"
fot. Shutterstock/Sergei Leto (ilustracyjne)

Adopcje zwierząt wstrzymane do 10 stycznia. Taki komunikat opublikowało schronisko w Białymstoku. Powód? Nieprzemyślane prezenty świąteczne. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

„Pies to nie prezent”. Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku kolejny raz organizuje akcję pod takim hasłem. Placówka wstrzymała przed świętami Bożego Narodzenia adopcje szczeniąt. Schronisko chce tym samym  uświadomić, że żywa istota nie może być prezentem, a posiadanie psa nie może być chwilową zachcianką.

Adopcje w schronisku w Białymstoku wstrzymane są do 10 stycznia 2020 roku.

Zobacz także

Chcemy pokazać, że żywa istota nie może być prezentem. Chcemy ochronić nasze psy, które już dużo w życiu przeszły, zostały porzucone, by znowu ktoś nie wyrządził im krzywdy, podejmując pochopną decyzję o adopcji 

- powiedziała PAP kierownik Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku Anna Jaroszewicz.

Jak dodała, po Świętach psy często wracają do schroniska. Wskazała, że adopcja musi wynikać z odpowiedzialnej decyzji, która rodzi konsekwencje na kilkanaście lat. By uniknąć nieprzemyślanych prezentów świątecznych, schronisko wstrzymało adopcję szczeniąt do 6 miesiąca życia. Pozostałe psy można jednak zaadoptować.

Zobacz także

Jaroszewicz powiedziała, że to przede wszystkim szczeniaki są brane pod uwagę jako prezenty, ale - jak zauważyła - przy adopcji pozostałych psów pracownicy schroniska też zwracają uwagę, żeby przemyśleć decyzję o przygarnięciu psa.

Zobacz także

Białostockie Schronisko dla Zwierząt istnieje już ponad 38 lat . Przebywa w nim ponad 200 psów.

RadioZET.pl/PAP