Zamknij

Adam Toborek został nowym wiceprezesem zarządu Famuru

Olga Papiernik
15.12.2017 15:19
Adam Toborek został nowym wiceprezesem zarządu Famuru
fot. Famur

"W dniu 15 grudnia 2017r. Pan Zbigniew Fryzowicz - wiceprezes zarządu spółki, złożył spółce ze skutkiem na dzień 31 grudnia 2017 r. oświadczenie o rezygnacji z członkostwa w zarządzie Famur ze względu na powierzenie nowych zadań związanych z realizacją strategii rozwoju Grupy Famur w obszarze produkcyjno-handlowym. Jednocześnie na podstawie § 5 ust. 1 pkt 22 przywołanego na wstępie rozporządzenia, zarząd Famur informuje, że rada nadzorcza emitenta na posiedzeniu w dniu 15 grudnia 2017r. powołała od dnia 1 stycznia 2018r. do zarządu spółki pana Adama Toborka, powierzając mu funkcję wiceprezesa zarządu" - czytamy w komunikacie.

Adam Toborek jest absolwentem programu Master of Business Administration Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Ostatnio Adam Toborek był związany z Famur na stanowisku zastępcy prezesa segmentu kompleksów ścianowych ds. sprzedaży.

Famur należy do grupy kapitałowej kontrolowanej przez TDJ. Grupa TDJ kontroluje m.in. spółki Zamet Industry S.A., PGO S.A. oraz Kopex S.A. i prowadzi działalność związaną m.in. z produkcją maszyn i urządzeń górniczych.

Fundusz jest podmiotem, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju. Przedmiotem działalności gospodarczej PFR jest m.in. działalność związana z zarządzaniem funduszami.

ISBnews/OP