Zamknij

Koronawirus a handel. Sklep dojedzie do klienta, czyli abc na kołach

Katarzyna Witwicka
03.04.2020 15:22
Covid-19. Zakupy. Abc - mobilny sklep na kołach
fot. Mat.pras

Akcja sieciówki Eurocash abc na kołach ma ułatwić klientom dostęp do podstawowych produktów spożywczych. Mobilny sklep na życzenie klientów dojedzie pod ich domy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

 „Abc na kołach to mobilna sprzedaż produktów żywnościowych w małych miejscowościach i wsiach, gdzie brakuje sklepów stacjonarnych, wprowadziła możliwość zamówienia sklepu na telefon” – czytamy w komunikacie prasowym.

Jak skorzystać z usług mobilnego sklepu? Wystarczy zadzwonić na infolinię lub skontaktować się ze sklepem mailowo by zapytać, czy w okolicy kursuje „abc na kołach”. Dane kontaktowe podajemy poniżej.

Zobacz także

Jeśli okaże się, że sklep na kołach kursuje w okolicy, klient zostanie połączony z konsultantem. „Agent po poznaniu potrzeb i lokalizacji klienta oraz po ocenie własnych możliwości czasowych przyjeżdża auto-sklepem pod dom klienta” – wyjaśniła sieć.

Jak wskazano w komunikacie, mobilne sklepy mają swoich stałych klientów, dla których agenci tworzą harmonogramy i trasy przejazdów. Sieć dodaje, że w przeciwieństwie do handlu on-line klient nie musi od razu deklarować zakupu określonych towarów. Ostateczną decyzję może podjąć już podczas zakupów w sklepie na kołach.

Zobacz także

Abc na kołach przyjeżdża do klientów od 20 marca. Jak informuje sieć, taka usługa obejmuje mieszkańców małych miejscowości i wsi 7 województw, w których sieć działa: mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego.

Jak wskazuje Arnaldo Guerreiro, członek zarządu Grupy Eurocash cytowany w komunikacie, w mobilnych sklepach zachowane są wymogi bezpieczeństwa w związku z koronawirusem.

Cały proces sprzedaży odbywa się z zachowaniem wymagań wynikających ze stanu epidemii. Stale zapewniamy dostęp do codziennych zakupów mieszkańcom mniejszych miejscowości i wsi, gdzie brakuje sklepów stacjonarnych. W ten sposób podnosimy ich jakość życia i walczymy z wykluczeniem. W okresie epidemii pojawiły się jednak osoby, dla których nasze auto-sklepy są jedyną możliwością na zrobienie normalnych zakupów 

– mówi Arnaldo Guerreiro, członek zarządu Grupy Eurocash

Telefon to: 48 502 004 320
Mail: kontakt@abcnakolach.pl

RadioZET.pl/mat.pras