Zamknij

Wyższe opłaty na A2. Ile zapłacą kierowcy?

19.02.2020 12:57
A2. Opłaty od 1 marca 2020. Ile zapłacą kierowcy
fot. Shutterstock/Ilona Lablaika (ilustracyjne)

Od marca kierowcy na trasie Nowy Tomyśl – Konin zapłacą więcej. Ile kosztował będzie przejazd autostradą A2?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Za przejazd na odcinku Nowy Tomyśl-Konin kierowcy od marca zapłacą 66 złotych. Spółka Autostrada Wielkopolska poinformowała, że od 2 marca zmianie ulegają stawki za przejazd wszystkich kategorii pojazdów.

Robert Stankiewicz ze spółki Autostrada Wielkopolska potwierdził w rozmowie z PAP, że zmiana stawek opłat za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem autostrady A2 zostanie wprowadzona 2 marca o godz. 6.00.

Zobacz także

Ile zapłacą kierowcy?

  • Opłaty dla 1 kategorii pojazdów tj. samochody dwuosiowe – osobowe i motocykle wzrosną o 2 złote. Ci kierowcy na każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady między Nowym Tomyślem a Koninem zapłacą po 22 złote. Obecnie opłata wynosi 20 złotych.
  • Dla pojazdów kategorii 2, czyli samochodów o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami,  opłata wzrośnie z 31 do 33 złotych.
  • Z 47 do 50 złotych wzrośnie opłata dla pojazdów kat. 3. Chodzi o pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami.
  • Z 73 do 77 złotych wzrośnie opłata dla pojazdów kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami).
  • O 20 złotych wzrosną stawki dla pojazdów z kat. 5, czyli pojazdów nienormatywnych. Ich kierowcy zapłacą 220 złotych.  

Nowy cennik odzwierciedla realne koszty utrzymania autostrady, wynikające z realizacji niezbędnych inwestycji poprawiających komfort i bezpieczeństwo podróżnych, obsługi kredytów, a także z powodu mocno rosnącej inflacji 

- mówił PAP Robert Stankiewicz ze spółki Autostrada Wielkopolska

Przedstawiciel spółki podał, że Autostrada Wielkopolska rozpoczęła dialog techniczny z Ministerstwem Infrastruktury, którego efektem ma być wprowadzenie elektronicznego systemu poboru opłat na bramkach przy zastosowaniu odczytu tablic rejestracyjnych.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP