Zamknij

92% artykułów Biedronki pochodziło od polskich dostawców

Olga Papiernik
17.01.2018 14:18
92% artykułów Biedronki pochodziło od polskich dostawców
fot. East News

Od polskich dostawców pochodziło w ub.r. 92% wszystkich artykułów dostępnych w ofercie Biedronki - w 2016 r. było to 90%, podało Jeronimo Martins Polska - właściciel sieci. Biedronka współpracuje z ponad 600 polskimi dostawcami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

"Współpraca z polskimi dostawcami i budowanie z nimi długoterminowych partnerstw jest jednym z filarów strategii Biedronki. Aktualnie sieć współpracuje z ponad 600 polskimi partnerami handlowymi, wśród których są zarówno dobrze znane marki, jak i lokalni przedsiębiorcy. Dzięki tej współpracy w 2017 r. 92% spośród wszystkich produktów w ofercie Biedronki pochodziło od krajowych dostawców. Ponadto z częścią polskich producentów Biedronka pracuje nad rozwojem, a nawet odbudową tradycyjnych polskich upraw, np. czosnku czy rodzimych odmian jabłek. Od ponad dekady sieć aktywnie promuje na co dzień polskie produkty i ich krajowych producentów. 'Dumni z tego, co nasze' jest kolejną odsłoną akcji, zachęcających Polaków do sięgania po nasze najlepsze tradycje kulinarne" - czytamy w komunikacie.

Sieć poinformowała, że od 18 stycznia br. rusza ze specjalną ofertą produktów kuchni polskiej. Pod hasłem "Dumni z tego, co nasze. Kuchnia polska" na półkach sklepów sieci klienci znajdą szeroki wybór produktów typowych dla polskiej kuchni.

"W ofercie 'Dumni z tego, co nasze. Kuchnia polska' znalazły się m.in. produkty z linii premium Delikatesy kuchni: kiełbasy, kabanosy, pasztety, pierogi ruskie oraz z kaczką, śliwka kandyzowana w czekoladzie. Ponadto klienci sieci odnajdą także szeroki wybór ryb" - czytamy w komunikacie.

Oferta Biedronki podkreślać będzie także bogactwo smaków charakterystycznych dla poszczególnych regionów kraju. Dzięki skali sieci, liczącej ponad 2820 sklepów, klienci w całej Polsce będą mogli skosztować wiodących produktów lokalnych, podano także w materiale.

ISBnews/OP