Zamknij

676 milionów euro na polskie drogi i koleje. Będą pieniądze z UE

13.09.2019 13:07
Będą unijne pieniądze na drogi i koleje
fot. Shutterstock/ Blazej Lyjak (ilistracyjne)

Unia Europejska przeznaczy 676 milionów euro na poprawę infrastruktury kolejowej i drogowej w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Komisja Europejska przyjęła projekty dotyczące inwestycji w Polsce. Podjęła decyzję o przekazaniu 487 milionów euro na modernizację infrastruktury kolejowej. Zgodnie z założeniem 14 tysięcy kilometrów torów w Polsce czeka modernizacja, wyremontowane mają zostać także stacje i perony.

Zgodnie z projektem celem jest skrócenie czasu podróży, a także połączenie polskich linii kolejowych z siecią europejską. Prace mają ruszyć w lipcu 2023 roku.

Zobacz także

Tylko na Śląsku inwestycje pochłoną 117 milionów euro. Projekt obejmuje modernizację i elektryfikację 46 kilometrów linii kolejowych oraz budowę lub remont stacji, peronów, wiaduktów i mostów w tym regionie.

Zobacz także

Prawie 72 mln euro zostanie przeznaczone na zmniejszenie natężenia ruchu w województwie warmińsko-mazurskim. W ramach finansowanego przez UE projektu wybudowana zostanie obwodnica, która od wschodu omijać będzie Nowe Miasto Lubawskie.

Polska jest największym beneficjentem funduszy udostępnianych w ramach polityki spójności. Od 2004 roku Unia sfinansowała budowę  12,2 tysięcy kilometrów dróg.

RadioZET.pl/PAP