Zamknij

6,7 mln zł pożyczki na innowacje uzyskał LaserTec od ARP

Olga Papiernik
08.12.2017 14:26
6,7 mln zł pożyczki na innowacje uzyskał LaserTec od ARP
fot. Agencja Gazeta

LaserTec otrzymał od Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) środki w wysokości 6,7 mln zł na zwiększenie skali działalności oraz pozyskanie nowych kontrahentów, poinformowała agencja.

- Pożyczki na innowacje to odpowiedź na potrzeby polskich małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność innowacyjną lub planują ją rozpocząć. Takim firmom bardzo trudno jest zdobyć kapitał na rozwój ze względu na ryzyko, które jest wpisane w innowacje. Chcemy to zmienić. Dlatego nasze środki kierujemy do firm takich jak LaserTec. Wiemy, że dzięki nim spółka w pełni wykorzysta swoje możliwości, a jej pozycja na rynku się umocni. - powiedział wiceprezes ARP Michał Szaniawski.

Firma LaserTec działa na rynku od prawie 20 lat. Początkowo jej jedynym obszarem działalności była obróbka metali, obecnie to głównie technologie laserowe. Spółka planuje dalszy rozwój i uruchomienie nowych usług opartych o laserowe spawanie, hartowanie i cięcie 3D. Zakup nowoczesnego lasera pozwoli zrealizować ten cel i rozszerzyć ofertę usług o wytwarzanie elementów w technologii Additive Manufacturing (kształtowanie materiałów w przestrzeni 3D), podano także.

"Additive Manufacturing to innowacyjna technologia umożliwiająca wytwarzanie i obróbkę materiałów w przestrzeni 3D. Proces polega na przekształcaniu modelu 3D w obiekt rzeczywisty poprzez łączenie ze sobą kolejnych warstw materiału. Środki pozyskane z ARP zasilą także kapitał obrotowy i pomogą w bieżącej działalności" - czytamy.

W ciągu ostatnich 6 lat ARP S.A. udzieliła pożyczek na łączną kwotę ponad 3,7 mld zł, dodano.

ARP to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Strategia ARP opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach.

ISBnews/OP