Zamknij

5000 plus to za mało. PSL o dodatku dla personelu niemedycznego

13.05.2021 13:03
500 plus dla personelu niemedycznego
fot. Medical-R/shutterstock (ilustracyjne)

Rząd zdecydował: personel niemedyczny otrzyma 5000 zł dodatku do pensji za zaangażowanie w walkę z pandemią. Politycy PSL, choć doceniają gest rządu, to przyznają, że to niewystarczająca kwota.

Wynagrodzenie niemedycznego personelu medycznego w górę za sprawą dodatku covidowego. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyznaniu salowym czy kierowcom karetki bonusu do pensji.

Dariusz Klimczak z Polskiego Stronnictwa Ludowego w rozmowie z PAP komentuje, że nie jest adekwatna rekompensata dla salowych, czy kierowców karetek.

5000 plus dla personelu medycznego w ogniu krytyki

-  Postanowiliśmy przekazać jednorazowy dodatek dla personelu niemedycznego w wysokości 5 tys. zł - poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w środę 12 marca. Premier dodał, że dodatek zostanie wypłacony już w czerwcu. Otrzymają go m.in. salowe, kierowcy karetek, pracownicy transportu medycznego.

Dariusz Klimczak z PSL w rozmowie z PAP ocenił, że nie jest to kwota adekwatna do stopnia zaangażowania personelu medycznego w walkę z pandemią.

To ważny gest, ale nieadekwatny do wysiłku, jaki ponosili pracownicy niemedyczni w czasie trwania pandemii. Warto pomyśleć o poważniejszej rekompensacie dla tych grup zawodowych 

Dariusz Klimczak, PSL

Ludowcy już podczas sejmowych dyskusji o wynagrodzeniach osób zaangażowanych w walkę z pandemią zwracali uwagę, że medycy otrzymują dodatki za swój wysiłek, zaś o salowych, czy kierowcach karetek rządzący nie pamiętają. - To bardzo miłe ze strony pana ministra Niedzielskiego, że zdobył się na gest - mało spotykany w PiS-ie - i przyznał rację Polskiemu Stronnictwu Ludowemu - podkreślił Klimczak w rozmowie z PAP.

Jak ocenił, personel niemedyczny otrzyma tylko jeden dodatek do pensji „i to na wniosek opozycji” – dodał polityk. Szef ludowców także skomentował decyzję rządu o jednorazowych dodatkach dla personelu niemedycznego. „Poprawka posła Dariusza Klimczaka wchodzi w życie. To dowód, że presja ma sens!” – napisał na Twitterze Władysław Kosiniak-Kamysz.

RadioZET.pl/PAP