Zamknij

500 plus. ZUS poinformował o utrudnieniach

26.11.2021 10:34
Składanie wniosków o 500 plus utrudnione
fot. Marek BAZAK/East News

Rodzice, którzy w najbliższym czasie zamierzają złożyć wniosek o 500 plus, muszą liczyć się z utrudnieniami. ZUS zapowiedział prace serwisowe.

500 plus, czyli najpopularniejsze świadczenie w Polsce, wypłacane jest po uprzednim złożeniu wniosku. Świeżo upieczeni rodzice mogą załatwić formalności przez internet: za pośrednictwem portalu Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS.

Najbliższy weekend przyniesie jednak utrudnienia w składaniu wniosków. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o pracach serwisowych.

Wnioski o 500 plus. Utrudnienia od 27 listopada 2021 roku

„W związku z koniecznością przeprowadzenia prac serwisowych, od godz. 17:00 27 listopada 2021 r. (sobota) do godziny 06:00 29 listopada 2021 r. (poniedziałek) nie będzie możliwości wysyłania wniosków elektronicznych oraz mogą wystąpić ograniczenia dostępności treści zawartych na Portalu Informacyjno-Usługowym Emp@tia” – czytamy w komunikacie urzędu.

Jak poinformował ZUS, w związku z pracami serwisowymi mogą wystąpić opóźnienia w otrzymywaniu Urzędowego Poświadczenie Odbioru (UPO). Urząd przypomniał, że wnioskodawcy korzystający z PUE ZUS, będą musieli poczekać na otrzymanie Urzędowego Poświadczenia Odbioru do czasu zakończenia prac serwisowych.

RadioZET.pl/ZUS/empatia