Zamknij

Na półkach sklepowych pojawiła się mąka 500 plus

Piotr Drabik
01.03.2019 10:26
500 plus. Na półkach sklepowych pojawiła się mąka 500 plus. Wielkopolska
fot. Ryszard Swetru/Facebook

Firma z Wielkopolski wprowadziła na rynek Mąkę 500 plus. Do tradycyjnej nazwy typu mąki wprowadzono tylko plus, aby nawiązać do nazwy rządowego programu świadczeń prorodzinnych. Do sprawy odniosła się minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zagłosuj

Czy otrzymujesz świadczenie 500 plus?

Liczba głosów:

500 plus, program comiesięcznych zasiłków na drugie i każde kolejne dziecko, obowiązuje w Polsce od 2016 roku. Za kilka miesięcy, od lipca, ma zostać poszerzony również o pierwsze dziecko, przez co zostanie zlikwidowane kryterium dochodowe.

Zobacz także

Popularność świadczeń postanowiło wykorzystać Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie Damłyn w Damasławku (woj. wielkopolskim). Na rynek wypuściło mąkę 500 plus. Do tradycyjnej nazwy mąki typu poznańskiego lub wrocławskiego typu 500 (zawiera ona 0,5 proc. substancji mineralnych) dodano po prostu słowo „plus”.

Jak tłumaczył w rozmowie z „Gazetą Pomorską” Artur Zonenberg, kierownik działu handlowego w PZM Damłyn, pomysł na nietypową nazwę dla mąki narodził się spontanicznie.

– Z naszych pierwszych obserwacji wynika, że produkt, właśnie dzięki nazwie, wzbudza spore zainteresowanie. Nasi klienci i kontrahenci uśmiechają się na widok mąki z 500 plus – wskazał Zonenberg.

Na opakowaniu mąki umieszczono również rysunek rodziny, co dodatkowo podkreśla nawiązanie do rządowego programu świadczeń. Nietypową nazwę dla mąki skomentowała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Mam nadzieję, że z tej mąki będzie chleb” – napisała Rafalska na Twitterze.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Pomorska/PTD