Zamknij

500 plus. Onet: Inspekcja drogowa promowała nową piątkę PiS. Wojewoda przeprosił

Piotr Drabik
24.03.2019 13:15
500 plus. Inspekcja drogowa promowała nową piątkę PiS. Wojewoda przeprosił
fot. ITDprotest/Facebook

Na samochodach Inspekcji Transportu Drogowego na Pomorzu pojawiły się naklejki promujące tzw. nową piątkę PiS. Po ujawnieniu sprawy przez portal Onet do sprawy odniósł się wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Przeprosił za wykorzystanie publicznej służby do informowania o partyjnym programie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zagłosuj

Czy 500 plus powinno być wypłacane bogatym rodzinom?

Liczba głosów:

Nowa piątka PiS to potoczna nazwa dla najnowszych propozycji partii rządzącej, które pod koniec stycznia zaprezentował lider ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Ogłosił on rozszerzenie programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko, trzynastą emeryturę, PIT 0 dla osób poniżej 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy i przywrócenie zlikwidowanych połączeń autobusowych w powiatach.

Zobacz także

ITD promowało nowe 500 plus

Jak podał portal Onet, na samochodach Inspekcji Transportu Drogowego (ITD) w województwie pomorskim pojawiły się naklejki promujące program społeczny PiS. 

- Czy samochody instytucji z założenia apolitycznej to na pewno właściwe miejsce do agitacji politycznej? Są teraz jak mobilne punkty propagandy - podkreślił jeden z oburzonych funkcjonariuszy ITD, cytowany przez portal.

Do sprawy odniósł się Główny Inspektorat Transportu Drogowego. 

- Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego należą do administracji zespolonej, podlegającej wojewodzie właściwemu dla danego województwa - w tym przypadku Wojewodzie Pomorskiemu. Z naszej wiedzy wynika, że oznaczenia, o których mowa, zostały już usunięte z pojazdów WITD w Gdańsku - tłumaczyło Biuro Informacji i Promocji GITD.

Zobacz także

Wojewoda przeprosił

Biuro prasowe wojewody pomorskiego wyjaśniło, że została skierowana prośba do wojewódzkiej ITD o umieszczenie naklejek promujących nową piątkę PiS na dwóch pojazdach.

"Koszt przedsięwzięcia wyniósł 61 zł 50 gr i został pokryty z rezerwy wojewody" - wyjaśniono w komunikacie.

Po kilku godzinach Pomorski Urząd Wojewódzki doprecyzował swoje stanowisko.

"W związku z akcją informacyjną nowych programów społecznych wprowadzanych przez rząd RP informuję, że doszło do nadinterpretacji mojego pisma dotyczącego wyżej wymienionej sprawy. W związku z powyższym poleciłem wycofanie akcji informacyjnej z pojazdów należących do administracji zespolonej. Wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni zaistniałą sytuacją przepraszam" - przekazał portalowi Onet Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet/PTD