Zamknij

500 plus. Czy świadczenie zostanie wypłacone przed Świętami?

10.12.2019 19:12
500 plus. Grudzień 2019. Terminy wypłat. Czy pieniądze trafią do rodzin przed Świętami?
fot. Jet Cat Studio/Shutterstock (ilustracyjne)

Czy świadczenie 500 plus zostanie wypłacone przed Świętami? Według urzędników wojewódzkich nic nie stoi ku temu na przeszkodzie - podał "Super Express".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

500 plus, czyli sztandarowy program prorodzinny rządu PiS, przeszedł w mijającym roku rewolucję. Od lipca comiesięczne świadczenie 500 złotych jest wypłacane również na pierwsze dziecko. 

Pieniądze, które bardzo często są wsparciem dla rodzin wielodzietnych, są szczególnie potrzebne w okresie świątecznym. Zazwyczaj trafiają one do beneficjentów pod koniec każdego miesiąca. Czy 500 plus w grudniu zostanie wypłacone przed Bożym Narodzeniem?

Zobacz także

- Harmonogram (…) na wypłaty świadczenia wychowawczego 500 plus za grudzień został uzgodniony ze wszystkimi wojewodami, także z dolnośląskim, w taki sposób, aby środki mogły zostać w sposób płynny przekazane do wszystkich rodzin jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - zapewniła Sylwia Jurgiel, rzeczniczka prasowa wojewody dolnośląskiego, cytowana przez "Super Express".

O wypłacie świadczeń przed Świętami zapewnili również urzędnicy z Pomorza, województwa warmińsko-mazurskiego oraz woj. lubuskiego. Jak sprawdzić harmonogram wypłat 500 plus?

Taką informację można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów wojewódzkich oraz ośrodków pomocy społecznej. Warto przypomnieć, że samorządy wypłacają świadczenia ze środków, które otrzymują z budżetu państwa. 

Zobacz także

500 plus. Zasady

Dzięki wprowadzonym  zmianom od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Finansowe wsparcie trafi w sumie do 6,8 mln dzieci.

Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

Program Rodzina 500 plus objął także dzieci umieszczone w domach pomocy społecznej. Wniosek o przyznanie świadczenia można złożyć drogą papierową w urzędzie oraz przez internet np. bankowość internetową oraz system Emp@tia.

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express