Zamknij

500 plus za zaszczepienie. „Inwestycja w bezpieczeństwo”

04.05.2021 11:18
punkt szczepień przeciw COVID-19
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

500 zł premii dla pracowników, którzy postanowią się zaszczepić przeciw COVID-19– taką nagrodę za poddanie się wakcynacji przewiduje Maspex, polski gigant spożywczy. Pracuje w nim około 6000 osób.

Szczepienia przybliżają nas do końca lockdownu. Mówił o tym premier Mateusz Morawiecki, apelując przy tym o najszybsze poddanie się zabiegowi. Od osiągnięcia odporności zbiorowej zależy bowiem możliwość pokonania pandemii.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, przyznał że rząd rozpatruje już możliwość powrotu lockdownu na jesieni. Jeśli nie zaszczepi się wystarczająca część populacji, atak czwartej fali będzie nieunikniony. Maspex chce pomóc pracownikom w podjęciu decyzji: zatrudnieni, którzy się zaszczepią, otrzymają w nagrodę po 500 zł.

500 zł premii za zaszczepienie dla pracowników. Maspex zachęca do wakcynacji

Maspex to prawdziwy gigant na polskim rynku spożywczym. Należy do niego wiele znanych i popularnych marek: Tymbark, Tarczyn, Kubuś, Nestea, Tiger, Lubella, Łowicz, Krakus i Kotlin. Koncern zatrudnia łącznie niemal 6000 osób.

Jak dowiedział się „Puls Biznesu”, zarząd Maspex podjął decyzję o wypłacie premii w wysokości 500 zł dla każdego pracownika, który się zaszczepi przeciw COVID-19. Dotyczy to zarówno nadchodzącej akcji wakcynacji w zakładach pracy, jak i zatrudnionych, którzy poddali się iniekcji po indywidualnym wyznaczeniu terminu w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Jak zdradziła odpowiedzialna za komunikację Grupy Maspex Dorota Liszka, finansowa zachęta traktowana jest jako inwestycja między innymi w ciągłość biznesową przedsiębiorstw wchodzących w skład koncernu.

Traktujemy to jako inwestycję w nasze wspólne bezpieczeństwo. Decyzja o szczepieniu jest dobrowolna i każdy pracownik podejmuje ją osobiście.

Dorota Liszka

4 maja 2021, zgodnie z deklaracją koordynatora programu szczepień Michała Dworczyka, rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń przedsiębiorstw chętnych do przeprowadzenia wakcynacji pracowników oraz członków ich rodzin.

Warunkiem uzyskania szczepionek jest zgłoszenie minimum 300 osób. Jeronimo Martins Polska, największy prywatny pracodawca w Polsce zatrudniający 70 000 pracowników, może w ramach tej akcji zaszczepić łącznie ponad 100 000 osób. Jak wynika z wewnętrznego sondażu, większość pracowników sieci zamierza poddać się zabiegowi.

Start programu został przesunięty na dalszą część maja 2021 ze względu na opóźnienia w dostawach szczepionek.

RadioZET.pl/Puls Biznesu/money.pl