Zamknij

500+ za udział w „Sylwestrze Marzeń”. Tyle TVP zapłaci widzom

31.12.2020 13:07
Jacek Kurski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER\East News

500 zł wynagrodzenia za bawienie się na „Sylwestrze Marzeń” – taką stawkę otrzymają statyści, którzy będą grali rozśpiewaną i roztańczoną publiczność. Telewizja podwyższyła stawki, gdyż najprawdopodobniej nie było wystarczająco dużo chętnych do tej roli.

„Sylwester Marzeń” dla osób grających publiczność to prawdziwa praca marzeń: nie dość, że wezmą udział w koncercie (organizowanie takich wydarzeń jest zakazane przez rząd), to jeszcze TVP zapłaci im za to równowartość 500 plus.

Stawka ta miała początkowo wynosić 200 zł, jednak okazało się, że to za słaby argument na wypełnienie widowni po brzegi. Dlatego też zdecydowano się na danie zawodowej publiczności podwyżki.

Statyści zarobią 500 zł na udziale w „Sylwestrze Marzeń”. Mają wyglądać na doskonale się bawiących

TVP na widownię „Sylwestra Marzeń” szukała osób, które będą dobrze wyglądać w telewizji. Na angaż mogły liczyć osoby w wieku od 18 do 35 lat, mające dobre poczucie rytmu i potrafiące dobrze się bawić.

Zobacz także

Praca w Sylwestra miała im przynieść po 200 zł. Okazało się jednak, że za taką kwotę nie udało się kupić wystarczająco licznej publiczności, stawka więc została podwyższona, a osoby przyjęte usłyszały zachętę do polecania znajomych.

Zobacz także

Serwisowi dziennik.pl udało się porozmawiać z jedną z osób zakwalifikowanych do wyjazdu, która zdradziła kulisy angażu.

Początkowo proponowano nam po 200 złotych za noc, ale w poniedziałek ta stawka uległa zmianie i wynosi teraz 500 złotych. Chętnych chyba nie było zbyt wielu, bo zachęcano, by informować innych o możliwości wzięcia udziału w tej imprezie. Potem stawka została zwiększona.

osoba zatrudniona jako widz na „Sylwestrze Marzeń”

„Sylwester Marzeń” w 2020 roku odbędzie się w Ostródzie. Ze względu na obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z walką z pandemią COVID-19, w imprezie nie będą mogli brać udziału widzowie: telewizja rozwiązała ten problem, decydując się na zatrudnienie statystów.

Zobacz także

Wynagrodzenie 500 zł będzie im przysługiwać za około dobę pracy: wyjazd z Warszawy (z ważnym zaświadczeniem o negatywnym teście na koronawirusa sponsorowanym przez TVP) odbył się w okolicach południa 31 grudnia 2020, na miejscu publiczność odbędzie próbę z wykazywania entuzjazmu podczas przygotowań do imprezy, na następnie będzie bawić się do upadłego do około 15 minut po północy.

Powrót do Warszawy ma rozpocząć się około godz. 4:00 1 stycznia 2020, a więc jeszcze w czasie godziny policyjnej, statyści nie muszą się obawiać mandatu, jako że będą wracać z pracy. Artyści i pracownicy TVP zaś w świetle prawa będą mogli skorzystać z noclegu w hotelu – rząd w ostatnim momencie zmienił treść rozporządzenia, żeby im to umożliwić.

RadioZET.pl/dziennik.pl