Zamknij

500 plus również dla bogatych. Kryterium dochodowego nie będzie

14.05.2021 09:23
500 plus również dla bogatych. Czy będzie kryterium dochodowe
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EastNews

500 plus to program społeczny kierowany do wszystkich polskich dzieci. Dzięki niemu osoby do 18 roku życia dostają regularne wsparcie od państwa. Często pada jednak sugestia, że świadczenie powinno być przyznawane od progu dochodowego. Co na to rząd?

500 plus  to program, który pokochali Polacy i jest jednym z największych sukcesów wyborczych oraz kluczowych punktów w programie Prawa i Sprawiedliwości.

Partii rządzącej zależy, aby pieniądze z budżetu trafiały do najbardziej potrzebujących, a to budzi również wiele domysłów jakie pomysły ma w tym zakresie rząd i czy umieści je w Nowym Polskim Ładzie, który ma być „inwestycją w polską rodzinę”

500 plus bez progu dochodowego

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg w piątek (14 maja 2021) wypowiedziała się w Programie I Polskiego Radia nt. prawdopodobieństwa wprowadzenia progu dochodowego dotyczącego wypłaty 500 plus.

Program Rodzina 500 plus będzie realizowany jako program powszechny. A więc kryterium dochodowe - rzeczywiście w przestrzeni publicznej pojawiały się informacje, że zostanie wprowadzone - tutaj nie przewidujemy takiej zmiany

Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej

W sobotę odbędzie się prezentacja nowego programu PiS Nowy Polski Ład. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ma się on składać z obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

500 plus w Nowym Polskim Ładzie

Do tej pory z budżetu państwa trafiło do polskich rodzin 140 mld zł w ramach Programu 500 plus. Świadczenie wychowawcze przysługuje wszystkim dzieciom bez względu na dochód rodziny.

Czy rząd planuje zmiany w programie? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek (13 maja 2021), że w ramach Polskiego Ładu zostanie przedstawiona kontynuacja programu "Rodzina 500 plus".

RadioZET.pl/PAP/PolskieRadio