Zamknij

500 plus na wakacje. ZUS wydał ponad 668 tysięcy bonów

17.08.2020 15:03
500 plus na wakacje. ZUS wydał ponad 668 tysięcy bonów
fot. Africa Studio/shutterstock(ilustracyjne)

Ponad 668 tysięcy bonów turystycznych trafiło do polskich rodzin. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że ich wartość przekroczyła już 572 mln złotych.

  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał ponad 668 tysięcy bonów turystycznych
  • Dotychczas łączna kwota wsparcia wyniosła 572 mln złotych
  • Beneficjenci zapłacili bonem 114 tysięcy razy i wydali do tej pory 83 mln złotych

Bon turystyczny. ZUS: Polacy wydali 83 mln złotych

ZUS podsumował pierwsze 17 dni obowiązywania bonu turystycznego. Chodzi o wsparcie dla rodzin z dziećmi, których finanse zostały nadszarpnięte przez koronakryzys, a także o pomoc firmom z branży turystycznej.

Zobacz także

Bonem o wartości 500 złotych można płacić za hotel, kolonię dla dziecka i szereg innych atrakcji turystycznych.

Realizacja bonu odbywa się na bieżąco przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Zainteresowanie bonem jest ogromne

– mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska

ZUS podsumował ostatnie dane. Wynika z nich, że do tej pory Polacy aktywowali ponad 669 tysięcy bonów turystycznych. Ich łączna wartość to 572 mln zł. Beneficjenci wykonali około 114 tysięcy płatności bonami na łączną kwotę około 83 mln zł.

Do programu Polski Bon Turystyczny zgłosiło się ponad 15,3 firm. Oznacza to, że beneficjenci mogą wykorzystać bon w ponad 15 tysiącach miejsc. Wyszukiwarka obiektów znajduje się na stronie: https://bonturystyczny.polska.travel/

Bon turystyczny - lista miejsc
fot. https://bonturystyczny.polska.travel/

Bon turystyczny dla firm. Jak dołączyć do programu?

Aby przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny na PUE ZUS, trzeba wypełnić "Oświadczenie  przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny" (PBT). Na PUE ZUS podmiot turystyczny będzie mógł zarządzać uprawnieniami osób, które będą przyjmować płatności bonem. Uzyska też dostęp do swoich rozliczeń.

Błyskawicznie rozbudowaliśmy i udostępniliśmy naszą Platformę Usług Elektronicznych (PUE) dla podmiotów turystycznych oraz osób uprawnionych do bonu. Stworzyliśmy także system rozliczeń, dzięki któremu podmioty turystyczne otrzymują środki pieniężne za płatności dokonywane za pomocą bonu 

– mówi prof. Uścińska

Beneficjenci bonu realizują płatność w wybranej placówce, zaś ZUS po 14 dniach od transakcji przelewa na konto firmy pieniądze. Nie trzeba składać wniosków, by otrzymać przelew. Pieniądze trafią na konto firmy z automatu.

RadioZET.pl/PAP