Zamknij

Bon turystyczny. ZUS uruchamia specjalną infolinię

24.07.2020 07:39
500 plus na wakacje. Numer infolinii ZUS w sprawie bonu turystycznego
fot. 1000 Words Photos/shutterstock (ilustracyjne)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchamia specjalną infolinię w sprawie bonu turystycznego. O wakacyjne 500 plus można będzie pytać doradców od piątku 24 lipca od godziny 8:00.

- Od 24 lipca od godziny 8.00 pod numerem telefonu 22 11 22 111 będzie można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego. Ze specjalnej infolinii będzie można korzystać przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia. Pytania dotyczące bonu można też przesyłać mailem na adres bon@zus.pl – poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Bon wakacyjny to nowy program Prawa i Sprawiedliwości, który ma wesprzeć polskie rodziny w dobie koronakryzysu, a także pomóc krajowej branży turystycznej. Wakacyjne 500 plus będzie przysługiwać na każde dziecko w rodzinie. Na dzieci niepełnosprawne przysługuje bon w podwójnej kwocie.

500 plus na wakacje. Rusza infolinia ZUS

Od godziny 8:00 można kontaktować się z konsultantami ZUS ws. wakacyjnego 500 plus. Zakład wyjaśnił, że pracownicy infolinii będą wspierać osoby, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego i podmioty turystyczne, które chcą przystąpić do programu.

Zobacz także

- Wyjaśnią wątpliwości dotyczące prawa do bonu, a także m.in. pomogą: aktywować bon, wysłać oświadczenia, zapłacić za pomocą bonu – informuje ZUS.

500 plus na wakacje. Kto skorzysta?

Rodzina, która dziś pobiera 500 plus na dziecko, otrzyma bon na kwotę 500 złotych służący do opłacenia usług turystycznych. Na niepełnosprawne dziecko przysługuje bon w podwójnej wysokości. Bon przysługuje też na dziecko, którego rodzice pracują za granicą. Będzie go można zrealizować w hotelach, w agroturystyce, czy u organizatorów kolonii lub krajowych wycieczek.

Zobacz także

Polski Bon Turystyczny będzie dostępny w formie elektronicznego vouchera dostępnego przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). 

Nie trzeba składać dodatkowych wniosków o przyznanie bonu. Trzeba go będzie jedynie aktywować. By aktywować bon należy zalogować się do systemu ZUS i zaktualizować dane. Po zaktualizowaniu danych w PUE ZUS, bon turystyczny zostanie aktywowany i jego numer zostanie przesłany na numer telefonu komórkowego lub adres poczty elektronicznej beneficjenta.

RadioZET.pl