Zamknij

Program 500 plus na wakacje rozszerzony? Przełomowa decyzja Senatu

02.07.2020 19:02
500 plus na wakacje. Dla kogo bon turystyczny? Przełomowa decyzja Senatu
fot. Shutterstock/Wojciech Wrzesien (ilustracyjne)

Senat zaproponował, by 500 plus na wakacje otrzymali emeryci oraz dzieci, których rodzice pracują za granicą.

Bon turystyczny, czyli nowy program Prawa i Sprawiedliwości był przedmiotem obrad Senatu. Parlamentarzyści wprowadzili do ustawy poprawki, które rozszerzają krąg beneficjentów 500 plus na wakacje.

Senat chce, by bonem turystycznym objąć również emerytów i rencistów, a także dzieci, których rodzice mieszkają poza granicami Polski.

Senat prowadza poprawki do ustawy o wakacyjnym 500 plus

Objęcie bonem turystycznym także emerytów i rencistów, oraz dzieci tych rodziców, którzy pracują za granicą - przewiduje cześć poprawek, jakie w czwartek Senat zaproponował do prezydenckiej ustawy o Polskim Bonie Turystycznym.

Za podjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 97 senatorów, nikt nie był przeciw, ani nie wstrzymał się od głosu.

500 plus na wakacje. Dla kogo bon turystyczny?

Zgodnie z pierwotną wersją projektu, z bonu mieli skorzystać beneficjenci 500 plus, czyli rodziny z dziećmi. Osoby te otrzymają bon w formie cyfrowego kodu na kwotę 500 złotych. Na dziecko niepełnosprawne przysługuje bon w wysokości 1000 złotych.

Zobacz także

By aktywować bon należy zalogować się do systemu ZUS i zaktualizować dane. Po zaktualizowaniu danych w PUE ZUS, bon turystyczny zostanie aktywowany i jego numer zostanie przesłany na numer telefonu komórkowego lub adres poczty elektronicznej beneficjenta.

Z bonu będzie można skorzystać w szeroko pojętej branży turystycznej: od bazy noclegowej po touroperatorów (wyjazdy, wycieczki, obozy sportowe dla dzieci). Z bonu będzie można skorzystać do marca 2022 roku.

Teraz ustawa z poprawkami Senatu trafi ponownie do Sejmu.

RadioZET.pl/PAP