Zamknij

Bon turystyczny z podpisem prezydenta. Od kiedy wakacyjne 500 plus?

17.07.2020 14:42
Bon turystyczny z podpisem prezydenta
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Prezydent podpisał uchwaloną przez Sejm ustawę wprowadzającą bon turystyczny. Na jakich zasadach rodziny skorzystają z 500 plus na wakacje?

500 plus na wakacje będzie można wykorzystać już podczas tegorocznego wypoczynku. Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą nowe świadczenie dla rodzin z dziećmi – bon turystyczny.

Nowe 500 plus sfinansuje m.in. pobyt w hotelu i inne atrakcje turystyczne, a także wesprze branżę turystyczną.

Dla kogo bon turystyczny?

Bon turystyczny, zgodnie z założeniem ustawodawcy, będzie przysługiwał na każde dziecko w rodzinie w kwocie 500 złotych. Na dziecko z niepełnosprawnościami przysługiwać będzie bon na dwukrotnie wyższą kwotę.

Zobacz także

Bon turystyczny. WNIOSKI

Polski Bon Turystyczny będzie dostępny w formie elektronicznego vouchera dostępnego przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). 

Nie trzeba składać dodatkowych wniosków o przyznanie bonu. Trzeba go będzie jedynie aktywować. By aktywować bon należy zalogować się do systemu ZUS i zaktualizować dane. Po zaktualizowaniu danych w PUE ZUS, bon turystyczny zostanie aktywowany i jego numer zostanie przesłany na numer telefonu komórkowego lub adres poczty elektronicznej beneficjenta.

Z bonu będzie można skorzystać w szeroko pojętej branży turystycznej: od bazy noclegowej po touroperatorów (wyjazdy, wycieczki, obozy sportowe dla dzieci).

RadioZET.pl