Zamknij

500 plus. Wypłacono blisko 80 tysięcy świadczeń

16.07.2019 10:15
500 plus na pierwsze dziecko 2019. Wypłacono świadczenia już 80 tys. rodzin
fot. Krystian Maj/KPRM (ilustracyjne)

Od początku lipca wypłacono już blisko 80 tys. świadczeń w ramach programu Rodzina 500 plus na kwotę niemal 40 mln zł – poinformowała Bożena Borys-Szopa, minister pracy, rodziny i polityki społecznej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

500 plus bez kryterium dochodowego jest dostępne od 1 lipca.

Jak zaznaczyła Borys-Szopa, w ciągu 11 dni działania programu Rodzina 500 plus w nowej rozszerzonej odsłonie świadczenie wychowawcze zostało przyznane ponad 773 tys. dzieci.

Zobacz także

W tym czasie wypłacono już blisko 80 tys. świadczeń na kwotę niemal 40 milionów złotych. Bardzo mnie cieszy, że pieniądze już trafiają na konta. Rodziny będą mogły skorzystać z dodatkowych środków jeszcze w wakacje. To duże wsparcie

Bożena Borys-Szopa

Jej zdaniem samorządy działają bardzo sprawnie, rozpatrzona została już jedna czwarta wniosków, które zostały złożone przez rodziców od 1 do 11 lipca.

– Bardzo cieszy mnie, że cały proces składania wniosków i przyznawania świadczeń przebiega sprawnie – podkreśliła minister pracy, rodziny i polityki społecznej.

– W tym roku rodzice wyjątkowo chętnie korzystają z elektronicznej drogi składania wniosków. W ciągu zaledwie 2 tygodni złożonych zostało ponad 2,1 miliona wniosków o świadczenie z programu Rodzina 500 plus. Od samego początku zachęcaliśmy do korzystania z tej opcji – to dużo szybsza droga niż osobista wizyta w urzędzie – zaznaczyła.

Od 1 lipca ruszył rozszerzony program Rodzina 500 plus, który zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną.

Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także w formie tradycyjnej – papierowej. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP