Zamknij

500 plus. Awaria w ING Banku Śląskim. Nie można złożyć wniosku

01.07.2019 12:28
500 plus na pierwsze dziecko 2019. Awaria w ING Banku Śląskim. Jak złożyć wniosek?
fot. Karolina Misztal/REPORTER /East News(ilustracyjne)

Klienci ING Banku Śląskiego nie mogą złożyć wniosku o wypłatę świadczenia 500 plus. Oświadczenia nie da się wypełnić za pomocą bankowości internetowej ING. Problemy dotyczą również programu Dobry Start. Od 1 lipca można składać wnioski o 500 plus na pierwsze dziecko.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

500 plus od poniedziałku nie jest ograniczone kryterium dochodowym. 

Od 1 lipca można składać wnioski online o wypłatę świadczenia na trzy sposoby: system Emp@tia, Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz bankowość internetową. 

Zobacz także

500 plus — awaria w banku

ING Bank Śląski poinformował o awarii systemu, przez który klienci mogą złożyć wnioski o wypłatę 500 plus. 

Mamy przejściowe problemy z przyjmowaniem wniosków o wypłaty świadczeń w ramach wniosków 300 plus i 500 plus składanych poprzez bankowość internetową Moje ING i aplikację mobilną Moje ING mobile” – napisał bank w komunikacie.

„Pracujemy nad rozwiązaniem problemu, przepraszamy za niedogodności” – dodał ING Bank Śląski.

Awaria 500 plus w ING Banku Śląskim

Co z klientami ING Banku Śląskiego, którzy nie mogą złożyć wniosku o 500 plus?

„Przypominamy, że kolejność składania wniosków nie ma znaczenia dla kolejności ich rozpatrywania i wypłaty pieniędzy. Każda uprawniona do otrzymania świadczenia rodzina może spokojnie złożyć wniosek w ciągu kilku kolejnych tygodni” – podkreślił bank.

O problemach poinformowało również Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resort ostrzega, że mogą występować trudności z dostępem do serwisu Emp@tia, przez który też można złożyć wniosek o 500 plus. 

Zobacz także

500 plus — zasady

Od 1 lipca program Rodzina 500 plus obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny.

Dzięki tym zmianom ze świadczenia 500+ skorzysta  każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, czyli ok. 6,8 mln osób. To prawie dwa razy więcej dzieci niż było do tej pory.

Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach będzie można składać online od 1 lipca (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w urzędzie lub listownie pocztą.

Zobacz także

RadioZET.pl