Zamknij

500 plus dla posłów. Zwiększono ryczałt na wynajem mieszkania

23.02.2020 12:31
500 plus dla posłów. Zwiększono ryczałt na wynajem mieszkania w Warszawie
fot. Jan Bielecki/East News (ilustracyjne)

O 500 złotych wzrósł ryczałt na wynajem mieszkania w stolicy dla posłów. Poseł klubu PiS Tadeusz Cymański podkreślił, że dostępne dla parlamentarzystów kwatery w Domu Poselskim są "bardzo ciasne".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podał "Super Express", do tej pory posłowie mogli otrzymać do 2,5 tys. zł ryczałtu na wynajem mieszkania w Warszawie. To opcja dla parlamentarzystów, którzy nie mieszkają w stolicy, a muszą do niej przyjeżdżać na posiedzenia izby oraz komisji sejmowych.

Według dziennika ryczałt został podniesiony do 3 tys. zł. Co na to politycy?

Zobacz także

- Jeśli wzrosły ceny mieszkań na rynku, to jest waloryzacja i stąd te 3 tysiące złotych ryczałtu. Jak ceny wynajmu rosną to rosną i ryczałty - powiedział Tadeusz Cymański, poseł klubu PiS, w rozmowie z "SE".

Niestety państwo nie ma dla wszystkich posłów hotelu i część posłów jest zmuszona wynajmować. Wynajmuję w Warszawie mieszkanie, mieszczę się w tych 3 tys zł. W Sejmie są bardzo ciasne te kwatery

Tadeusz Cymański

Kancelaria Sejmu podała, że również 3 tys. zł to koszt wynajmu mieszkania w Domu Poselskim.

Członkowie izby niższej polskiego parlamentu mogą korzystać z szeregu ułatwień. Poza pensją (8016,70 zł brutto) i dietą parlamentarną (2505,20 zł brutto), otrzymują ryczałt na prowadzenie biura poselskiego (15200 zł miesięcznie), mają prawo do bezpłatnych przejazdów i przelotów na terenie kraju oraz możliwość zaciągnięcia pożyczek na preferencyjnych warunkach.

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express