Zamknij

500 plus dla nauczycieli. Bon na pracę zdalną

04.11.2020 14:54
500 plus dla nauczycieli. Bon na pracę zdalną
fot. Shutterstock

Nauczyciele otrzymają od rządu pomoc na przygotowanie się do prowadzenia zajęć zdalnie. Pedagodzy otrzymają zwrot maksymalnie 500 zł wydanych na zakupy wyposażenia pomagającego w pracy online.

500 plus dostaną także nauczyciele, ale będzie to świadczenie jednorazowe. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w związku z przeniesieniem całości zajęć szkolnych do trybu online, pedagodzy mają otrzymać wsparcie w odpowiednim doposażeniu się.

Bon, który otrzymają nauczyciele, warty będzie 500 zł. Jak doprecyzował premier, kwotę będzie można wydać na „akcesoria niezbędne do pracy zdalnej”.

Bon 500 zł dla nauczycieli. Na akcesoria dla pracy zdalnej

Lockdown wprowadzony de facto przez premiera zakłada maksymalne ograniczenie kontaktów społecznych. Jedną z metod jest wprowadzenie gdzie tylko możliwe pracy zdalnej. Nakaz został wydany w przypadku urzędników, apel szef rządu wystosował do przedsiębiorstw prywatnych.

Zobacz także

Po częściowym przeniesieniu zajęć szkolnych do internetu – stało się tak w przypadku szkół średnich i wyższych klas szkół podstawowych – premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że uczyć się z domu będą także dzieci najmłodsze.

Zobacz także

Będzie to wyznaniem zarówno dla rodziców, którzy będą musieli zapewnić opiekę domową dla dzieci (premier wspomniał, że przewidziana jest pomoc opiekuńcza, ale szczegóły nie zostały jeszcze podane), jak i dla nauczycieli, którzy muszą przygotować się do prowadzenia zajęć zdalnych nie tylko merytorycznie, lecz także technicznie.

Z tego powodu państwo pomoże nauczycielom przygotować się do nowych obowiązków, wprowadzając bon 500 zł na zakup „akcesoriów” niezbędnych do pracy zdalnej.

Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.

komunikat rządu

W praktyce kwota jest za niska, żeby kupić na przykład komputer, ale wystarczy na dobrej klasy kamerkę internetową, mikrofon i słuchawki, a więc na urządzenia niezbędne do prowadzenia komunikacji. Nauczyciele, którzy kupią taki sprzęt, będą mogli otrzymać zwrot środków od państwa - zasady ubiegania się o niego mają zostać sprecyzowane przez MEN.

RadioZET.pl