Zamknij

500 plus do likwidacji? "To demoralizujący sposób prowadzenia polityki"

23.10.2019 14:52
Dobromir Sośnierz chce zlikwidować 500 plus
fot. Michel CHRISTEN/Isopix/East News

500 plus należy zlikwidować. To wyjątkowo demoralizujący sposób prowadzenia polityki PiS – mówił przyszły poseł Dobromir Sośnierz w rozmowie z Onet.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Sośnierz określił czołowy program Prawa i Sprawiedliwości jako demoralizujący. Jak mówił, to kupowanie wyborców.

Bierze się to z tego, że wybory są powszechne, więc znowu politycy schodzą do najniższego mianownika. Programy muszą być głupie, bo są adresowane do ludzi, którzy nie orientują się w polityce, którzy nie rozumieją ekonomii. Trzeba odwołać się do najniższych instynktów: weźmiemy bogatym, damy biednym

– mówił poseł w rozmowie z Onet.pl

Alternatywą dla 500 plus według Konfederacji miałaby być powszechna ulga podatkowa. Sośnierz chce, by „ludzie dostrzegali związek między swoją pracą, wysiłkiem a powodzeniem i dostatkiem”.

Zobacz także

Na pytanie o grupę wiekową wyborców Konfederacji poseł potwierdził, że większość zwolenników partii to młodzi ludzie. „To wynika pewnie z tego, że ludzie starsi mają krótszą perspektywę i nie patrzą przyszłościowo na rozwój państwa. Chcą korzyści tu i teraz, więc są mniej skłonni głosować na małe partie, które nie od razu zdobędą władzę i mają dalekosiężne radykalne plany. Oni po prostu chcą podwyżki emerytury jutro, a nie wielkiej Polski za osiem lat, bo nie wiadomo, czy dożyją” – mówił Sośnierz.

Sośnierz ocenia, że nie widzi szans na liberalizację polityki przy rządach Prawa i Sprawiedliwości. Jak określił, partia rządząca brnie w kierunku socjalizmu.

Zobacz także

„Każdy socjalistyczny eksperyment tak się kończył: najpierw rozdawnictwo, fala hurraoptymizmu, a później zderzenie z rzeczywistością” – przekonywał polityk Konfederacji.

Mimo niewielkiej reprezentacji w Sejmie Konfederacja, jak mówi Sośnierz, ma konkretny cel: blokować szkodliwe pomysły. „W ciągu roku czy dwóch nie zmieni się systemu, który jest tak głęboko chory” – dodaje poseł.

Zobacz także

Posłowie Konfederacji po wyborach parlamentarnych zasiądą w ławach sejmowych. Partia przekroczyła próg wyborczy uzyskując wynik 6,81 procenta poparcia. W Sejmie zasiądzie 11 posłów Konfederacji, w tym Dobromir Sośnierz. W okręgu katowickim otrzymał 22 191 głosów poparcia.

Pierwsze posiedzenie zaplanowano na 12 listopada.

Dobromir Sośnierz został wybrany na posła w Katowicach. W tym samym okręgu wyborczym z listy PiS startował jego ojciec Andrzej Sośnierz, wieloletni poseł związany obecnie z Porozumieniem Jarosława Gowina. Sośnierz od początku swojej działalności publicznej związany jest z ugrupowaniami skupionymi wokół Janusza Korwin-Mikkego. W latach 2018-2019 był europosłem.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet.pl