Zamknij

IV etap ''odmrażania'' gospodarki. Kiedy otwarcie kin i teatrów?

27.05.2020 12:01
4 etap odmrażania gospodarki. Kiedy otwarcie kin i teatrów?
fot. Syda Productions/Shutterstock (ilustracyjne)

Od 6 czerwca mogą zostać ponownie otwarte kina, teatry i inne instytucje kultury. Na jakich zasadach? Szczegóły przekazał premier Mateusz Morawiecki i minister kultury Piotr Gliński.

4 etap "odmrażania" gospodarki został ogłoszony podczas środowej konferencji prasowej w kancelarii premiera. Wśród znoszonych obostrzeń rządzący przekazali informacje na temat dalszego funkcjonowania instytucji kultury.

Kina, teatry czy filharmonie mogą zostać ponownie otwarte od 6 czerwca. Na jakich dokładnie zasadach?

4 etap "odmrażania" gospodarki. Otwarcie kin i teatrów

- Od 6 czerwca wprowadzamy odmrożenie funkcjonowania kin, teatrów, filharmonii pod 3. warunkami: to nie jest obowiązek - to możliwość; wypełniamy pojemność widowni do 50 procent tak, by kontakt był rozluźniony oraz nosimy maseczki. - przekazał Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury. 

Zobacz także

Wicepremier przekazał, że koncerty plenerowe do 150 osób również będą mogły się odbywać od 6 czerwca. Możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów.

"Zalecenia sanitarne dla poszczególnych branż podamy po zakończeniu procesu konsultacji z przedsiębiorcami. Otwarcie gospodarki nie zwalnia nas z odpowiedzialności! Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznych odległości – dbaj o siebie i innych" - przekazała kancelaria premiera.

- To jednak nie oznacza końca epidemii, że ona zniknęła. Ona jest. Mogą pojawiać się ogniska - dlaczego wciąż obowiązuje dystans społeczny, a jeśli nie będzie możliwy - obowiązuje maseczka - podkreślił Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

RadioZET.pl/PAP