Zamknij

300 zł dodatku do 500 plus. Ostatnia szansa na pieniądze

13.11.2020 14:24
dziecko z banknotem 500 zł
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Dobry Start, czyli pieniądze dla rodziców uczących się dzieci to świadczenie przyznawane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. 300 zł przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole. Czas na składanie wniosków jednak się kończy.

500 plus to nie jedyne wsparcie dla rodziców. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przypomina o programie Dobry Start, dzięki któremu można otrzymać 300 zł na wyprawkę dla uczących się dzieci.

Wniosek o jednorazowe świadczenie można składać tylko do końca listopada 2020. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, jako że sprawę można w całości załatwić przez internet.

Dobry Start pomaga rodzicom uczniów. 300 zł na wyprawkę

300 zł wsparcia dla uczniów przysługuje rodzicom jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20. roku życia lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24. roku życia.

Zobacz także

Pomoc należy się także w przypadku pobierania nauki w szkołach policealnych i szkołach dla dorosłych. Wniosek o pieniądze może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka.

Zobacz także

Rodzice, którzy chcą skorzystać ze wsparcia z programu, mają czas na złożenie wniosku do końca listopada 2020 roku.

Wniosek o świadczenie z programu można składać drogą elektroniczną – przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej – oraz w formie tradycyjnej, bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

komunikat MRiPS

Z danych ministerstwa wynika, że w 2020 roku świadczeniem Dobry Start może być objętych 4,5 mln uczniów. Rodzice ponad 4 mln z nich złożyło już wnioski o otrzymanie pieniędzy.

Od 1 lipca 2020, kiedy ruszyła możliwość składania wniosków o przyznanie świadczenia, wpłynęło ich ponad 3,14 mln, z czego zdecydowana większość – 2,24 mln – została złożona drogą elektroniczną. Na pomoc rodzicom przeznaczono 1,4 mld zł.

RadioZET.pl/MRiPS