Zamknij

Dobry start. W sobotę mija termin składania wniosków

25.11.2019 07:34
300 plus. Termin składania wniosków o Dobry start mija 30 listopada
fot. Yuganov Konstantin/Shutterstock (ilustracyjne)

Tylko do 30 listopada można składać wnioski o wypłatę świadczenia 300 plus. Od lipca do końca października złożono 3,2 mln wniosków o środki z rządowego programu Dobry Start.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Dobry Start, czyli rządowy program wypłaty jednorazowych świadczeń na wyprawkę szkolną, jest dostępny od 1 lipca.

300 złotych na wyprawkę szkolną przysługuje na każde uczące się dziecko do 20. roku życia. Według szacunków resortu program może objąć wsparciem 4,6 mln uczniów.

Zobacz także

– Od 1 lipca do 31 października złożonych zostało 3,2 miliona wniosków o świadczenie Dobry start – 2 miliony w formie elektronicznej i 1,2 miliona w formie tradycyjnej. W tym czasie wypłacono już 4,4 miliona świadczeń na łączną kwotę blisko 1,32 miliardów złotych – poinformowała Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Zaznaczyła, że wnioski o świadczenie można składać jeszcze tylko przez tydzień.

Zobacz także

Jeśli do końca listopada rodzic nie złoży wniosku o świadczenie, pieniądze po prostu przepadną. Nie warto zwlekać.

Marlena Maląg

Dobry start. Wnioski

Świadczenie z programu Dobry Start w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat.

Od 1 sierpnia o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych, jednak w ich przypadku wnioski można składać wyłącznie drogą tradycyjną (np. drogą pocztową lub podczas osobistej wizyty w urzędzie).

Dobry Start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.

Wniosek można złożyć w formie pisemnej – w urzędzie lub pocztą – oraz elektronicznie przez portal empatia.mrpips.gov.pl, bankowość elektroniczną lub PUE ZUS. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP