Zamknij

300 plus. Kiedy ruszą wypłaty? ZUS wskazał termin

16.07.2021 15:22
300 plus. Kiedy wypłaty
fot. Marek BAZAK/East News

Ponad milion rodziców złożyło w ZUS wniosek o pieniądze na wyprawkę szkolną dla dziecka. Kiedy ruszy wypłata świadczeń? Zakład wskazał termin.

Dobry Start to program zakładający 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Jak informuje ZUS, urzędnicy przyjęli ponad milion wniosków o pieniądze na wyprawkę dla ponad 1,5 mln  dzieci.

W tym roku wnioski można składać wyłącznie przez internet, zaś rodzice nie będą mogli otrzymać już świadczenia w gotówce. Pieniądze trafią na ich konta bankowe – jak informuje ZUS – jeszcze przed końcem wakacji.

300 plus. Kiedy pieniądze trafią na konta rodziców?  

Zakład poinformował o dużym zainteresowaniu programem Dobry Start. 300 plus, czyli pieniądze na wyprawkę szkolną, przysługują raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

W ramach programu „Dobry start" do ZUS wpłynęło już ponad milion wniosków na blisko 1,5 miliona dzieci. Niemal 230 tys. dokumentów rodzice przekazali za pośrednictwem platformy PUE ZUS. Kiedy pieniądze trafią na konta rodziców?

„Pierwsze wypłaty wyprawek pojawią się na kontach rodziców i opiekunów dzieci już za tydzień” – czytamy w komunikacie urzędu. Zatem ci, którzy jako pierwsi złożyli wnioski, na pieniądze będą mogli liczyć już w piątek 23 lipca.

300 plus. Wciąż można składać wnioski

Od tego roku wnioski o świadczenie 300 plus można składać wyłącznie w formie elektronicznej – za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu emp@tia oraz platformy PUE ZUS. Urzędy przyjmują e-dokumenty od 1 lipca, a zgłoszenia można będzie dokonać do końca listopada 2021.

– Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Warto podkreślić, że wszystkie osoby, które mają problem ze złożeniem wniosku przez internet, mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS – mówi Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

RadioZET.pl/ZUS