Zamknij

300 plus z utrudnieniami. Nie złożymy wniosku w ZUS

24.09.2021 12:52
300 plus z utrudnieniami. Nie złożymy wniosku w ZUS
fot. Wojtek Laski/East News

ZUS zapowiedział prace informatyczne. Oznacza to przerwę techniczną w użytkowaniu systemu. Sprawdzamy, kiedy i z czego nie będzie można korzystać.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapowiedział przerwę techniczną. Z powodu prac konserwacyjnych mogą pojawić się problemy ze składaniem wniosków na platformie PUE ZUS. W ostatnim czasie temat przygotowania cyfrowego ZUS-u do obsługi interesantów budzi duże zainteresowanie.

W połowie września 2021 roku pisaliśmy, że zgodnie z planami rządu od 1 stycznia 2022 roku obsługa programu Rodzina 500 plus ma zostać odebrana samorządom i przekazana do ZUS. Zakład przyznał, że na trzy miesiące przed terminem nie ma jeszcze systemu informatycznego, który miałby to umożliwić. Z zamówieniem musi czekać na wejście znowelizowanej ustawy w życie

Przerwa techniczna na PUE ZUS. Nie złożymy wniosków

Internauci mogą natknąć się na komunikat, że Platforma Usług Elektronicznych ZUS jest niedostępna. Oficjalnie przerwa w działaniu serwisu zapowiadana jest przez Zakład na sobotę (25 września 2021).

Utrudnienia będą dotyczyły m.in. składania wniosków o świadczenie „Dobry Start” na wyprawkę szkolną. Na pewno nie będzie to możliwe od godz. 18:00 do 21:00.

W tym czasie planowane jest przeprowadzenie prac serwisowych. Równocześnie jednak mimo przerwy technicznej służby medyczne będą mogły wystawiać swobodnie e-ZLA. Bez zakłóceń będzie można także skorzystać z Pulpitu Lekarza.

RadioZET.pl/ZUS