Zamknij

300 plus na finiszu. Za dwa dni środki przepadną

29.11.2021 10:14
300 plus na finiszu. Za dwa dni środki przepadną
fot. GRZEGORZ PRESS/REPORTER/EastNews

Nadszedł ostatni moment na uzyskanie 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka. O pieniądze w ramach programu Dobry Start można wnioskować tylko do 30 listopada 2021 roku. Przypominamy, komu przysługuje świadczenie i jak je uzyskać.

Dobry Start to świadczenie, które przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole. W przypadku dzieci zdrowych limitem jest moment ukończenia 20. roku życia, a u dzieci niepełnosprawnych 24. roku życia. Do kiedy można składać wnioski w ZUS, aby otrzymać 300 zł na szkolną wyprawkę dla swojej pociechy? 

Tylko do 30 listopada 2021 roku przyjmowane są wnioski o pieniądze z programu Dobry Start, powszechnie znanego jako 300 plus. Po tym terminie środki bezpowrotnie przepadną.

Koniec 300 plus. Wnioski tylko do końca listopada 2021

Koniec listopada 2021 to ostatni moment na złożenie wniosku o przyznanie 300 zł na zakup najważniejszych materiałów szkolnych dla dzieci. Do tej pory z tej możliwości skorzystało już 4,36 mln osób. W sumie kosztowało to Skarb Państwa 1,28 mld zł.

Przyjmowanie wniosków rozpoczęło się 1 lipca 2021 roku. Rodzice mieli więc pięć miesięcy na zgłoszenie dokumentu o wyprawkę szkolną na kwotę 300 zł z programu „Dobry Start”. Możliwe jest to jedynie drogą elektroniczną poprzez portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Szczegóły dotyczące losów wniosku złożonego w programie "Dobry Start" oraz korespondencja z ZUS w tym temacie, dostępne są w portalu PUE ZUS. Przyznane środki przekazywane są wyłącznie drogą elektroniczną na rachunek bankowy, nie ma możliwości odbioru gotówki.

RadioZET.pl/PAP/Karolina Kropiwiec, Olga Zakolska