Zamknij

300 plus: ZUS przelał 240 mln zł na konta rodziców

30.07.2021 07:09
300 plus: ZUS przelał 240 mln zł na konta rodziców
fot. Marek BAZAK/East News

ZUS przelał już 240 mln zł w ramach programu Dobry Start. Pieniądze przeznaczone są na wyprawki szkolne dla dzieci. Świadczenie przysługuje na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Dobry Start to rządowy program, który wspiera portfele rodziców w zakupie wyprawki szkolnej dla dzieci. Jednorazowe wsparcie finansowe należy się wszystkim dzieciom, które po wakacjach rozpoczną rok szkolny. Nie mają znaczenia zarobki opiekunów ani status materialny rodziny.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał już 300 plus na konta rodziców. Przeznaczono na ten cel już 240 mln zł z rządowej kasy.

300 plus: ZUS przelał 240 mln zł na konta rodziców

Wnioski w ramach programu Dobry Start przyjmowane są od początku lipca 2021 roku. Pieniądze trafią do kilkuset tysięcy dzieci. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Środki z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

ZUS poinformował, że od 1 lipca, czyli od uruchomienia naboru wniosków o świadczenie "Dobry start", rodzice i opiekunowie uczących się dzieci złożyli 1,7 mln wniosków.

To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód

prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

- To doskonały wynik, który pokazuje, że Polacy dobrze radzą sobie z załatwianiem różnych spraw online – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że pieniądze z programu na bieżąco trafiają do rodzin.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

RadioZET.pl/PAP/Karolina Kropiwiec