Zamknij

Nie tylko Kindergeld. Ekstra pieniądze dla rodzin w Niemczech

08.09.2020 17:39
300 euro dla rodzin w Niemczech. Dodatki do świadczenia Kindergeld
fot. sal73it/Shutterstock (ilustracyjne)

Obok niemieckiego 200 plus będzie dodatkowe 300 plus. Niemiecki rząd szykuje nowe wsparcie dla rodzin w dobie koronakryzysu.

Koronawirus wymusił na rządzących zwiększone wydatki socjalne. - Z powodu pandemii rodzice w Niemczech dostaną specjalną premię na dzieci – poinformował dziennik Deutsche Welle.

Chodzi o dodatek w wysokości 300 euro na każde dziecko. Skorzystać ma nawet 18 milionów dzieci w całym kraju.

Niemieckie 300 plus. Jak zachodni sąsiedzi walczą z kryzysem?

Niemieckie 300 plus to, jak czytamy w serwisie, jeden z elementów zatwierdzonego przez rząd programu wsparcia dla rodzin, którego celem jest łagodzenie skutków koronakryzysu.

Zobacz także

7 września ruszyły wypłaty dodatków. Otrzyma go każdy, kto pobiera kindergeld, czyli podstawowe świadczenie na dzieci przyznawane rodzinom w Niemczech.

Jak czytamy na stronie internetowej niemieckiego ministerstwa pracy, w ramach kindergeld rodzina w Niemczech może otrzymać 204 euro na pierwsze i drugie dziecko, 210 euro na trzecie i 235 euro na każde kolejne dziecko. Najuboższe rodziny mogą wnioskować też o dodatek do kindergeld tzw. kinderzuschlag w maksymalnej kwocie 185 euro miesięcznie.

Zobacz także

Do tej kwoty od września doliczyć należy koronawirusowy dodatek na dziecko. Jak informuje DW, rodzice z automatu otrzymają ekstra we wrześniu 200 euro na dziecko, w październiku zaś kolejne 100 euro.

RadioZET.pl/Deutsche Welle