Zamknij

30 nowych samochodów za 6,4 mln zł dostaną Wielkopolscy strażacy z OSP

Olga Papiernik
07.12.2017 17:03
30 nowych samochodów za 6,4 mln zł dostaną Wielkopolscy strażacy z OSP
fot. East News

Zakupione samochody lekkie, które trafią do jednostek OSP, mają zastosowanie głównie podczas usuwania skutków wypadków, awaryjnego odblokowywania wejść, poszukiwania i ratowania osób oraz ratowania zwierząt.

Wielkopolski oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP poinformował w czwartek w komunikacie prasowym, że przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu regionalnego samorządu oraz przy współpracy z 30 samorządami gmin i 30 OSP z Wielkopolski.

"Zakupiony sprzęt będzie ograniczał skutki negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne, a także przeciwdziałał i usuwał skutki klęsk, katastrof i innych wypadków, wynikłych bezpośrednio z działań człowieka, lub wskutek zjawisk przyrodniczych" - podano w komunikacie.

W sumie w latach 2012-2017, dzięki realizowanemu przez wielkopolski samorząd Programowi Rozwoju OSP 2012-2017, zakupiono sprzęt o wartości ponad 31 mln zł.

Były to m.in. 154 lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze, 26 motopomp do wody zanieczyszczonej, 17 przenośnych motopomp pożarniczych, 65 zestawów do ratownictwa technicznego oraz inny niezbędny w ratownictwie sprzęt.

PAP/Rafał Pogrzebny/OP