Zamknij

Nowy dodatek do emerytury dla matek. Jest deklaracja Trzaskowskiego

06.07.2020 20:03
200 plus do emerytury za każde dziecko. Co obiecał Trzaskowski?
fot. PAP/Andrzej Grygiel

Rafał Trzaskowski, kandydat w tegorocznych wyborach prezydenckich zaproponował nowy dodatek do emerytury dla kobiet. Każda matka otrzyma ekstra 200 złotych za dziecko.

Rafał Trzaskowski 12 lipca zmierzy się z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich. O nowych obietnicach wyborczych dowiadujemy się nie tylko z programów kandydatów, ale także z mediów społecznościowych.

Z najnowszego wpisu Trzaskowskiego wynika, że polityk po ewentualnej wygranej w wyborach prezydenckich zamierza wprowadzić nowy dodatek do świadczeń emerytalnych kobiet, które urodziły dziecko.

200 złotych dodatku do emerytury dla kobiet

 „Bycie matką to wielkie szczęście i mnóstwo wspaniałych emocji. Ale to też gigantyczna odpowiedzialność i ciężka praca. Praca, którą państwo musi dostrzegać i doceniać. Dlatego proponuję 200 zł dodatku do emerytury dla matek za każde dziecko. Zrobimy to” – czytamy we wpisie Rafała Trzaskowskiego na Twitterze.

To nowa obietnica kandydata Koalicji Obywatelskiej. Na próżno szukać szczegółów tej propozycji w programie wyborczym polityka. Przeczytamy tam jednak także o innych obietnicach na rzecz kobiet. Jedną z nich jest wyższa emerytura dla kobiet ubezpieczonych w KRUS.

„Zaproponuję wprowadzenie zasady, że kobiety ubezpieczone w KRUS do obliczenia wysokości emerytury będą mogły zaliczyć także okres przebywania na urlopie wychowawczym. Dzięki temu ich emerytury będą wyższe o kilkaset złotych. Taką zasadę wprowadzono w 2015 roku w ZUS” – czytamy w programie.

Zobacz także

 Polityk zadeklarował także, że będzie walczył o równe płace kobiet i mężczyzn na rynku pracy. „Złożę projekt ustawy o równej płacy za pracę tej samej wartości, zainicjuję kampanie na rzecz przedsiębiorczości i aktywizacji zawodowej kobiet” – czytamy w programie wyborczym.

Podobną ustawę złożyli w Sejmie politycy PiS tuż przed drugą turą wyborów. Więcej na temat nowego projektu poniżej:

Zobacz także

RadioZET.pl