Zamknij

Morawiecki w expose: czternasta emerytura od 2021 roku

19.11.2019 10:46
Kiedy 13 i 14 emerytura? Expose Morawieckiego
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w nowej kadencji PiS będzie walczył o emerytów. Będą trzynastki, czternastki, a także domy seniora. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Będziemy kontynuować program Emerytura Plus – zapewnił premier Mateusz Morawiecki w expose.  Będą wypłacane trzynaste emerytury dla emerytów, a od 2021 roku – czternaste. Ponadto, premier zapowiedział rozbudowę domów seniora.

Zobacz także

Polityka senioralna i emerytalna została wpisana już do programu PiS. Jak czytamy w spisie obietnic wyborczych, rząd chce kontynuować reformę emerytalną.  Emerytura minimalna wzrośnie do 1200 złotych.

Trzynastka” ma zostać na stałe podobnie jak obecny wiek emerytalny. Będzie też czternasta emerytura. Osoby, którym przysługiwać będą świadczenia emerytalne na poziomie niższym niż 120 procent wysokości średniej emerytury będą mogły liczyć na tzw. „14 emeryturę”.

Zobacz także

Kontrowersje wzbudził problem finansowania dodatkowych emerytur. Zgodnie z najnowszym pomysłem wpisanym w procedowaną dziś w sejmie ustawę o funduszu solidarnościowym, środki są zabezpieczone. Fundusz docelowo przeznaczony na wsparcie niepełnosprawnych, wesprze też emerytów. Z nazwy funduszu usunięto frazę „osób niepełnosprawnych”. Tym samym Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych zmieni się w Fundusz Wsparcia i sfinansuje „trzynastki”.

RadioZET.pl