Zamknij

130 tys. zł na dom. Rząd Hiszpanii wesprze rodziny w kryzysie

19.10.2021 13:10
130 tys. zł na dom. Rząd wesprze rodziny w kryzysie
fot. Shutterstock.com.pl/Turistas

Rząd Hiszpanii przekaże 30 tys. euro każdej rodzinie poszkodowanej w wybuchu wulkanu Cumbre Viej. Równowartość 137 tysięcy złotych trafi do osób, które po trzęsieniu ziemi straciły swoje domy.

Nieruchomości są dla wielu osób na całym świecie najbezpieczniejszą lokatą kapitału, szczególnie w czasach koronawirusa.  Do dużego kryzysu doszło właśnie w Hiszpanii po trzęsieniu  ziemi na La Palmie. W wulkanie Cumbre Vieja otworzyła się nowa szczelina z lawą.

W efekcie wielu mieszkańców straciło swoje d omy. Rząd Hiszpanii zadeklarował wypłatę 30 tys. euro każdej rodzinie, która straciła dach nad głową w wyniku wybuchu wulkanu.

30 tys. euro na dom dla rodzin poszkodowanych w wybuchu wulkanu

Władze regionu obiecały wypłacenie środków za pośrednictwem MSW Hiszpanii. Pieniądze dla osób, które ucierpiały w katastrofie naturalnej resort przekaże na konto rządu wspólnoty autonomicznej Wysp Kanaryjskich.

Po wybuchu ewakuowano już 7 tysięcy osób, policja odnotowuje coraz więcej aktów przemocy w rodzinie. Dziennik „El Mundo” informuje, że lokalni mieszkańcy, którzy stracili dobytek życia porywają się na próby samobójcze.

We wtorek (19 października 2021) zostały odwołane zajęcia lekcyjne w szkołach zlokalizowanych blisko wulkanu. Południowo-zachodnia część wyspy nadal skażona jest złym powietrzem z dużą ilością dymu.

RadioZET.pl/PAP/Marcin Zatyka