Zamknij

1000 plus, czyli nowy program PiS. Kto otrzyma wsparcie?

02.04.2020 09:39
1000 plus. Kogo wesprze nowy program PiS?
fot. Piotr Molecki/East News

Będzie nowy program rządowy, którego celem będzie wsparcie polskiej turystyki. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała wsparcie dla firm w postaci bonów na kwotę 1000 złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

- Pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad programem 1000 plus, w postaci bonów o wartości 1000 złotych, które można wydać na wycieczkę, czy inne wydarzenie związane z turystyką - powiedziała w środę w Radiu Maryja minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jak dodała, resort rozwoju jest w stałym kontakcie z przedstawicielami branży hotelarskiej i turystycznej od pierwszych dni epidemii. Ta branża najszybciej i najgłębiej odczuła skutki kryzysu.

Szefowa resortu mówiła, że przepisy umożliwiają korzystanie z bonów i voucherów, które będzie można wymienić na usługi, związane z aktywnościami turystycznymi. Zdaniem Emilewicz, jeśli klienci będą korzystać z voucherów zamiast żądać zwrotu pieniędzy za niezrealizowane usługi, mogą przyczynić się do uratowania firm działających w branży.

Zobacz także

Już w tej chwili pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad takim programem 1000 plus. Wsparcie może mieć postać bonów o wartości 1000 złotych – mówiła Emilewicz

Zgodnie z obowiązującą dziś tarczą antykryzysową, klient może żądać zwrotu pieniędzy za odwołaną imprezę turystyczną po upływie 180 dni od rozwiązania umowy. Alternatywnie, zamiast pieniędzy klient będzie mógł otrzymać od organizatora roczny voucher na inną imprezę turystyczną.

RadioZET.pl/PAP