Zamknij

100 mln zł z UE trafi do dużych firm

Olga Papiernik
02.01.2018 10:36
100 mln zł z UE trafi do dużych firm
fot. Scott Webb on Unsplash

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy 100 mln zł z UE na promocję efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii w dużych przedsiębiorstwach - poinformował we wtorek Fundusz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Dofinansowanie mogą otrzymać duże firmy lub podmioty, które są dostawcami usług energetycznych w rozumieniu przepisów unijnych.

Pieniądze z NFOŚiGW będzie można otrzymać m.in. na przebudowę linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie, kompleksową modernizację energetyczną budynków w przedsiębiorstwach, przebudowę/wymianę urządzeń na bardziej energooszczędne czy na budowę lokalnych źródeł ciepła opartych na odnawialnych źródłach energii.

Jak wyjaśniono, "maksymalny udział dofinansowania w postaci pomocy zwrotnej (wraz z możliwością uzyskania premii inwestycyjnej) w wydatkach kwalifikowalnych na poziomie projektu jest ustalany zgodnie z przepisami pomocy publicznej, jednak nie może przekroczyć 75 proc.".

Wysokość premii inwestycyjnej zależeć ma od osiągnięcia planowanego np. zmniejszenia zużycie energii, będzie mogła wynieść od 5 do 15 proc. wydatków kwalifikowalnych.

Wnioski można składać od 31 stycznia do 30 marca br.

PAP/Michał Boroń/OP