Nabór startupów do projektu 'Budimex Innowacje'

10.01.2018 15:08

Budimex rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń od startupów w ramach projektu "Budimex Innowacje". Budimex podkreślił w komunikacie, że stale pracuje nad unowocześnianiem branży budowlanej i biznesu. Poszukuje pomysłów na usprawnienia wewnątrz organizacji, ale chcąc działać kompleksowo na rzecz innowacji, spółka stworzyła projekt "Budimex Innowacje".

Nabór startupów do projektu 'Budimex Innowacje' fot. rawpixel.com on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Firma chce współpracować ze startupami oraz doświadczonymi firmami, zainteresowanymi inwestycjami w technologie. Projekt ma ułatwić nawiązywanie nowych relacji biznesowych, ukierunkowanych na współpracę w planowaniu i wdrażaniu nowatorskich rozwiązań, podano także.

Projekt, który powstał z myślą o nawiązywaniu relacji biznesowych z firmami zainteresowanymi technicznymi i technologicznymi racjonalizacjami w branży. Przede wszystkim jednak polegać ma na wspieraniu młodych przedsiębiorców, którzy pracują nad nowatorskimi rozwiązaniami, posiadają koncept lub gotowy prototyp. Budimex, otrzymując w ten sposób dostęp do nowych technologii i wiedzy, oferuje w zamian mentoring biznesowy, profesjonalne środowisko do prowadzenia testów i badań, a nawet doradztwo w komercjalizacji wynalazków.

Obecnie Budimex współpracuje z Politechniką Krakowską, Politechniką Warszawską, Krakowskim Parkiem Technologicznym oraz YouNick Mint Venture Capital, przypomniano.

(ISBnews

Oceń