Zamknij

Mere wchodzi do Polski. W marketach tej sieci kupuje się z palet

Piotr Drabik
22.05.2019 18:25
Zakupy. Rosyjska sieć Mere wchodzi do Polski. Od kiedy. Gdzie
fot. FotograFFF/Shutterstock (ilustracyjne)

W lipcu ma zostać otwarty pierwszy w Polsce market rosyjskiej sieci handlowej Mere. Dyskont oferuje bardzo niskie ceny, dzięki sprzedaży produktów bezpośrednio z palet.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podał portal Dlahandlu.pl, rosyjska sieć handlowa Mere zamierza wejść na polski rynek. Pierwszy sklep ma zostać otwarty w lipcu w Częstochowie przy ul. 1 Maja.

Z kolei w kwietniu rozpoczął się proces rekrutacyjny dla przyszłych kierowników marketu. Dla chętnych czeka umowa o pracę oraz możliwość awansowania po rozwoju Mere w Polsce.

Zobacz także

Właścicielem marki Mere jest rosyjska firma Svetofor, która z kolei należy do Torgservis. Pod tym szyldem działa obecnie ponad 800 sklepów w Rosji, Kazachstanie, Białorusi i Chinach. Firma planuje teraz ekspansję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 

"W chwili obecnej planujemy otwarcie sklepów w Rumunii, Niemczech, Azerbejdżanie oraz Polsce. W Polsce planujemy docelowo uruchomić 105 placówek handlowych" - poinformowała na swojej stronie sieć Mere.

Dyskonty sieci urządzone są w ramach zasady tzw. twardego marketu. Sprzedaż odbywa się bezpośrednio z palet, a nie jak w tradycyjnych sklepach - z zapełnionych przez personel półkach. 

Mere obiecuje o 20 proc. niższe ceny od rynkowych, co jest spowodowane bezpośrednią współpracą z producentami, sztywną politykę kosztową i minimalną marżę handlową.

Zobacz także

Nowa sieć sklepów szuka lokalizacji znajdujących się się w dużych i średnich miastach lub w ich bezpośredniej bliskości, w pobliżu dróg o dużym natężeniu ruchu i podobnych oraz z salą sprzedaży o powierzchniоd 800 do 1200 metrów kwadratowych.

Dlahandlu.pl przypomniał, że Mere miał się pojawić w Polsce już w ubiegłym roku. Z kolei 1 maja 2017 roku w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) została zarejestrowana spółka Torgservis PL z siedzibą w Krakowie. W marcu 2019 roku zwiększyła swój kapitał zakładowy z do 270 tys. zł do 1 125 tys. zł. Jej wspólnikami są Andrey Shnayder i Sergey Shnayder.

W styczniu tego roku rosyjska sieć otwarła pierwszy sklep w Niemczech (pod nazwą TS Markt). W markecie na obrzeżach Lipska pojawiło się tak wiele klientów, że po dwóch dniach trzeba było zamknąć sklep, bo wyprzedano cały asortyment.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl/PTD