Zamknij

YouTube Music i Premium dostępne w Polsce. Ile kosztuje nowa usługa streamingowa?

Piotr Drabik
15.05.2019 14:43
YouTube Music. Nowa usługa streamingowa w Polsce. Od kiedy. Gdzie. Za ile
fot. dennizn/Shutterstock (ilustracyjne)

W Polsce dostępna jest nowa usługa strumieniowania serwisu YouTube. Można z niej korzystać w trzech wersjach: YouTube Music, YouTube Music Premium i YouTube Premium.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

YouTube Music – według właścicieli serwisu – pozwala bez ograniczeń korzystać z muzycznych zasobów portalu, a także znaleźć oficjalne albumy, single, covery czy nagrania z koncertów. W bezpłatnej usłudze dostępne są playlisty m.in. z nowościami czy wybranym gatunkiem muzycznym.

Kontekstowe listy odtwarzania dostosowane do preferencji użytkownika dostępne są zawsze w karcie głównej. Można zapisywać je również w osobistej bibliotece albo wykorzystać jako bazę do tworzenia własnych kompozycji.

Zobacz także

Aplikacja umożliwia ponadto wyszukiwanie piosenki po fragmencie tekstu. W zakładce „Hotlista” można natomiast znaleźć podpowiedzi, czego najchętniej słuchają obecnie użytkownicy.

Jak zaznacza Google, lista jest tworzona na podstawie upodobań użytkowników aplikacji w danym kraju. YouTube stworzył dodatkowo również listy takie jak „100 najpopularniejszych utworów na całym świecie”.

Ile kosztuje Youtube w wersji premium?

W płatnej wersji YouTube Music Premium użytkownicy mogą słuchać utworów w tle, bez reklam, a także wtedy, kiedy nie mają dostępu do internetu.

Aplikacja do składanki offline będzie automatycznie pobierać utwory dodawane przez użytkownika, gdy jego urządzenie znajduje się w trybie online. Lista utworów offline zostanie zapisana w karcie Biblioteka, wraz z innymi pobranymi albumami, utworami i listami odtwarzania.

Parametry pobierania można skonfigurować w ustawieniach. Dostęp do usługi YouTube Music Premium kosztuje miesięcznie 19,99 zł i jest dostępny również w pakiecie rodzinnym za 29,99 zł.

Ponadto od wtorku polscy użytkownicy aplikacji YouTube mogą uaktualnić ją do wersji Premium, zapewniającą ofertę YouTube Music Premium wzbogaconą dostęp do pełnej oferty filmów i programów z serii YouTube Originals oraz materiałów wideo bez reklam.

Ile kosztuje YouTube Premium
fot.

YouTube

Zobacz także

Również tę usługę można wypróbować za darmo przez trzy miesiące. Po zakończeniu tego okresu będzie ona dostępna za 23,99 zł miesięcznie.

Do wyboru klienci będą mieli ponadto pakiet dla całej rodziny w cenie 35,99 zł miesięcznie. Przez dwa tygodnie od polskiej premiery rozwiązania uzyskają możliwość testowania usługi w wersji Premium przez trzy miesiące za darmo.

W chwili, gdy usługa YouTube Premium zostanie uruchomiona, dostęp do niej automatycznie otrzymają subskrybenci Google Play Music. Jak zapewniają przedstawiciele koncernu, „dla nich nic się nie zmieni – podobnie jak za pośrednictwem Google Play Music będą mieli dostęp do wszystkich zakupionych utworów muzycznych, przesłanych plików i playlist”.
– Usługi uruchamiamy w Polsce w tym samym czasie, aby od samego początku zapewniać użytkownikom możliwość wyboru – powiedział szef ds. produktów muzycznych w YouTube T. Jay Fowler.

W przypadku wszystkich usług mogą być one uruchomione tylko na jednym urządzeniu w danym momencie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD