Uber ujawnił listę rzeczy najczęściej gubionych przez pasażerów

Piotr Drabik
14.03.2019 16:17
Uber. Lista najczęściej gubionych rzeczy. Polacy na 5. miejscu w Europie
fot. Stock Catalog/quotecatalog.com/Flickr/CC BY 2.0 (ilustracyjne)

Płyta indukcyjna, maszyna do szycia, laleczka Voodoo czy figurka Spider-Mana - to tylko niektóre rzeczy, które na tylnych siedzeniach zostawili klienci Ubera. W zestawieniu najbardziej zapominalskich w Europie, Polacy zajęli piąte miejsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Uber, usługa mobilna oferująca płatne przejazdy oferowane przez prywatnych kierowców, jest dostępna w Polsce od pięciu lat.

Działalność amerykańskiej firmy wywołuje kontrowersje, ponieważ kierowcy z nią współpracujący często nie posiadają licencji na przewóz osób. To jednak nie wpływa na popularność usługi, nie tylko nad Wisłą.

Firma opublikowała drugą edycję raportu "Zgubione i znalezione" na temat rzeczy zostawianych przez pasażerów w samochodach oferowanych przez Ubera.

W ubiegłorocznej wersji raportu Polacy byli w czołówce trzech najczęściej zapominalskich narodów korzystających z aplikacji. Z kolei mieszkańcy Warszawy zajęli nawet drugą pozycję w Europie wśród pasażerów, którym najczęściej zdarzało się coś zgubić.

Zobacz także

Co Polacy zostawiają w Uberze?

W najnowszym rankingu najbardziej zapominalskich użytkowników Polacy znaleźli się na 5. miejscu. Wyprzedzają nas bardziej roztargnieni mieszkańcy Wielkiej Brytanii (4. miejsce), Irlandii (3. miejsce), Holandii (2. miejsce) i najbardziej zapominalscy - Francuzi.

Najrzadziej zguby zgłaszali mieszkańcy trzech europejskich stolic: Wiednia, Pragi i Brukseli.

Telefon jest najczęściej gubionym przedmiotem po zakończonym przejeździe z Uberem. W Warszawie, tuż za smartfonem, na liście najczęstszych zgub są: portfele, klucze, ubrania, plecaki i różnego rodzaju torby oraz słuchawki.

Z tych bardziej unikatowych wymienić można srebrny pierścionek z bursztynem, dwuosobowy materac dmuchany i pudełko z drapakiem dla kota.

Zobacz także

Najbardziej zapominalskim dniem dla mieszkańców Warszawy był Nowy Rok. To wtedy, najpewniej po hucznych balangach sylwestrowych i rekordowej liczbie przejazdów z Uberem, wpłynęło najwięcej zgłoszeń o pozostawionych w samochodach przedmiotach.

Jak wynika z badania Ubera, Europejczycy najbardziej roztargnieni bywają w weekendy – to wówczas najczęściej zgłaszamy w aplikacji pozostawiony przez nas przedmiot. W Polsce, podobnie jak w Wielkiej Brytanii, rekordowa liczba zgub zgłaszana jest w soboty.

Niedziela to z kolei bardziej zapominalski dzień dla Szwajcarów, Belgów i Greków. Wyjątkowy jest także czwartek – wtedy najczęściej gubią rzeczy Austriacy i mieszkańcy Szwecji.

Rekordzista korzystający z Ubera w gubieniu przedmiotów mieszka w Wielkiej Brytanii. W minionym roku niemalże raz w miesiącu zostawiał coś w aucie po zakończonym przejeździe, zgłosił aż 11 zgub. Kolejny w rankingu jest Francuz, który o pozostawionych w Uberze przedmiotach informował dział obsługi klienta 10 razy.

Na liście najdziwniejszych przedmiotów zostawionych przez pasażerów Ubera firma wymieniła kota, laleczkę voodoo, pająka, 4 ciasta, metalowe rury od odkurzacza czy obrączkę weselną.

Zobacz także

Jak można odzyskać rzeczy zostawione w samochodach Ubera?

Każdą zgubę pasażerowie mogą zgłosić, korzystając z odpowiedniej funkcji w aplikacji Uber.

Ponieważ wszystkie przejazdy z Uberem są rejestrowane, a pasażer ma bezpośredni kontakt do kierowcy, odzyskanie własności przebiega sprawnie i bezproblemowo.

Wystarczy kilka kliknięć i wpisanie nazwy pozostawionej rzeczy lub kontakt z kierowcą. Jeśli kierowca nie może skontaktować się z pasażerem, w ciągu 7 dni dostarcza zgubiony przedmiot do Biura Obsługi Kierowców, skąd zguba może zostać odebrana przez właściciela.

Zobacz także

RadioZET.pl/PTD

Źródło zdjęcia: Quote Catalog